українською  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Volby do Senátu Parlamentu ČR 2022 – konec lhůty pro zápis do seznamu voličů

V souvislosti s volbami do 1/3 Senátu Parlamentu ČR připomínáme, že dne 14. srpna 2022 končí podle ustanovení § 6, odst. 5 písm. a) zákona č. 247/1995 Sb., lhůta pro předání nebo doručení písemné žádosti o zápis do zvláštního seznamu voličů vedeného zastupitelským úřadem.
 

K tomuto datu musí být zastupitelskému úřadu doručena nebo předána písemná žádost voliče o zápis do zvláštního seznamu voličů, doložená originálem, popř. ověřenou kopií dokladů, potvrzujících jeho totožnost, státní občanství ČR a bydliště v územním obvodu, který tvoří zvláštní volební okrsek zastupitelského úřadu, kde má být osoba do zvláštního seznamu voličů zapsána.

Žádost, podanou v uvedené lhůtě prostřednictvím e-mailu, je možné uznat pouze v případě, že ji volič doloží originálem, popř. ověřenou kopií shora uvedených dokladů, a to do doby uzavření zvláštního seznamu voličů.

Velvyslanectví umožní podání osobní žádosti i v průběhu neděle 14. srpna 2022 od 8 do 16 hodin. Pokud budete chtít žádost v tento den podat, obraťte se na telefonní linku +380 50 3101046.