українською  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

ČR nabízí vládní stipendia na akademický rok 2022/2023

Česká republika nabízí v rámci své zahraniční rozvojové spolupráce vládní stipendia pro studium magisterských a doktorských programů na českých vysokých školách. Pro akademický rok 2022/2023 je pro uchazeče z Ukrajiny otevřeno celkem 25 stipendijních míst.   

Česká vláda poskytuje na akademický rok 2022/2023 celkem 130 stipendií pro země bilaterální rozvojové spolupráce. Z této kvóty je 25 stipendií určeno pro zájemce z Ukrajiny, z toho 15 míst pro studium v češtině a 10 pro studium v angličtině.

Doporučená studijní zaměření pro ukrajinské zájemce o stipendia jsou zemědělství, technické obory (energetika, strojírenství, výroba a zpracování, doprava), matematika a statistika, ekonomie a finance, chemie, zemědělství, informatika a životní prostředí.

Podrobnosti o programu vládních stipendií je možné najít na webových stránkách Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR: https://www.msmt.cz/eu-and-international-affairs/government-scholarships-developing-countries

Pro zápis uchazečů byl dne 20. 7. 2021 zpřístupněn online registr na adrese: http://registr.dzs.cz/registr.nsf. Přihlášky je možné podávat pouze prostřednictvím tohoto registru, a to do 30. 9. 2021. Přihlášky podané jiným způsobem nebudou přijaty. V případě technických obtíží při zápisu do registru se prosím obracejte na adresu registr@dzs.cz.