українською  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

ČR nabízí vládní stipendia na akademický rok 2023/2024

Česká republika nabízí v rámci své zahraniční rozvojové spolupráce vládní stipendia pro studium magisterských a doktorských programů na českých vysokých školách. Pro akademický rok 2023/2024 je pro uchazeče z Ukrajiny otevřeno celkem 45 stipendijních míst. 

Česká vláda nabízí v akademickém roce 2023/2024 celkem 150 stipendií pro země bilaterální rozvojové spolupráce. Z této kvóty je 45 stipendií určeno pro zájemce z Ukrajiny, z toho 22 míst pro studium v češtině a 23 pro studium v angličtině.

Doporučená studijní zaměření pro ukrajinské zájemce o stipendia jsou zemědělství, technické obory (energetika, strojírenství, výroba a zpracování, doprava), matematika a statistika, informatika, kybernetická bezpečnost, ekonomie a finance, chemie, zemědělství a životní prostředí.

Podrobnosti o programu vládních stipendií je možné najít na webových stránkách Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR: https://www.msmt.cz/eu-and-international-affairs/government-scholarships-developing-countries

Zápis uchazečů je možný ode dne 20. 7. 2022 zpřístupněn prostřednictvím online registru na adrese: http://registr.dzs.cz/registr.nsf. Přihlášky je možné podávat pouze prostřednictvím tohoto registru, a to do 30. 9. 2022. Přihlášky podané jiným způsobem nebudou přijaty. V případě technických obtíží při zápisu do registru se prosím obracejte na adresu registr@dzs.cz.