українською  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Stále zastoupení
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

ČR poskytla Radě Evropy příspěvek na akční plán pro Ukrajinu

Česká republika skrze Radu Evropy podpoří částkou 500 tisíc korun reformy na Ukrajině. Stálý představitel ČR při Radě Evropy, velvyslanec Emil Ruffer, podepsal 28. října za přítomnosti zástupkyně generální tajemnice Rady Evropy Gabrielly-Battaini Dragoniové donorskou dohodu ohledně dobrovolného příspěvku České republiky ve výši 900 000 Kč. Finance budou využity na realizaci Akčního plánu Rady Evropy pro Ukrajinu (500 000 Kč) a Akčního plánu Rady Evropy na ochranu dětí uprchlíků a migrantů (400 000 Kč).

Akční plán Rady Evropy pro Ukrajinu na období 2018–2021 je strategickým nástrojem, jehož cílem je podpořit zemi v jejím úsilí o přijetí a implementaci evropských norem v oblasti lidských práv, právního státu a demokracie. Díky tomu může lépe plnit své závazky jako členského státu Rady Evropy.

Česká republika je středně velkým a stabilním přispěvatelem do činností Rady Evropy hrazených z tzv. mimorozpočtových zdrojů. Je tedy zároveň součástí skupiny většiny členských států, které každý rok poskytují dobrovolné příspěvky na činnosti, které nejsou hrazeny z běžného rozpočtu organizace.