українською  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Kyjev
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Místopředseda vlády Karel Havlíček podpořil české exportéry na Ukrajině

Zástupci českých firem zajímajících se o ukrajinský trh se ve dnech 19. a 20. října 2021 zúčastnili mise na Ukrajinu vedené místopředsedou vlády, ministrem průmyslu a obchodu a ministrem dopravy Karlem Havlíčkem. Cesta byla realizována za podpory projektu na podporu ekonomické diplomacie (PROPED) v úzké koordinaci zastupitelského úřadu ČR v Kyjevě se Svazem průmyslu a dopravy ČR, Komorou pro hospodářské styky se SNS, Obchodně-průmyslovou komorou Ukrajiny a Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR.

Místopředseda vlády, ministr průmyslu a obchodu a ministr dopravy Karel Havlíček uskutečnil dvoudenní pracovní cestu na Ukrajinu. Na zahraniční misi ho doprovázela padesátičlenná delegace českých podnikatelů.

O rozvoji česko-ukrajinské hospodářské spolupráce jednal za účasti českých firem s vicepremiérem a ministrem pro otázky strategických odvětví průmyslu (a předsedou ukrajinské části česko-ukrajinské Mezivládní komise pro hospodářskou, průmyslovou a vědeckotechnickou spolupráci) Olehem Uruským, prvním vicepremiérem a ministrem ekonomiky Oleksijem Ljubčenkem a ministrem infrastruktury (dopravy) Oleksandrem Kubrakovem. Náměstkyně Silvana Jirotková naopak podpořila české firmy během jednání na ministerstvu digitální transformace.

V zájmu rozšíření investiční, obchodní a ekonomické spolupráce obě strany připravily podnikatelské fórum a B2B jednání k navázání užitečných kontaktů. Akce se zúčastnilo okolo 120 představitelů místních podniků a státní správy. Firmy jednaly o spolupráci v energetice, stavebnictví, strojírenství, civilním letectví, zemědělství, digitalizaci průmyslu a IT. Značný zájem z ukrajinské strany rovněž zaznamenali i čeští zástupci ze zdravotnictví a finančních organizací.

Akce tak byla vítanou možností k setkání zástupců českých a ukrajinských podnikatelských subjektů a přispěla k rozšiřování možností uplatnění pro české firmy v zahraničí.

Karel Havlíček společně se svým protějškem O. Uruským zahájil česko-ukrajinské podnikatelské fórum. Přítomnost v Kyjevě využil i k návštěvě oficiální české expozice na veletrhu Mining & Minerals Expo 2021.

.

.

.

.

.

.