українською  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Lucie Hanzlíčková
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva delegace zahraničního výboru PSP ČR na Ukrajině

Ve dnech 8. – 11. dubna 2019 navštívila Ukrajinu delegace zahraničního výboru PSP ČR vedená jeho předsedou Lubomírem Zaorálkem. Členy delegace byli místopředseda výboru Jan Lipavský a členové Karla Šlechtová a Jan Kubík. Po programu v Kyjevě následovala cesta do Chersonu a Oděsy. 

Oficiálním schůzkám s ukrajinskými představiteli v Kyjevě předcházelo neformální setkání se zástupci ukrajinských nevládních organizací. Program pokračoval pracovním setkáním se zástupci českých firem působících na Ukrajině. Členové delegace s nimi diskutovali o zkušenostech z podnikání na Ukrajině.
Delegace se setkala s místopředsedkyní parlamentu Irynou Heraščenko, jež poděkovala za postoj ČR k otázkám suverenity a územní celistvosti Ukrajiny, upozornila na porušování lidských práv v Rusku (věznění ukrajinských politických vězňů a 24 námořníků). Program pokračoval setkáním s předsedkyní zahraničního výboru Nejvyšší rady Ukrajiny Hannou Hopko a dalšími poslanci. Hana Hopko poděkovala za stálou podporu Ukrajiny ze strany Česka. Delegace se pak setkala s náměstkem ministra zahraničních věcí Ukrajiny Vasylem Bodnarem a ministrem zahraničních věcí Ukrajiny Pavlo Klimkinem. Hovořili mj. o situaci v Azovském moři, vývoji na Ukrajině a perspektivách Východního partnerství. Delegace ZV PSP v průběhu pobytu v Kyjevě položila květiny k památníku hladomoru.  
Delegace pak pokračovala do Chersonu a Oděsy, kde se kromě zástupců místních orgánů setkala s podnikatelskými kruhy.

Návštěva delegace zahraničního výboru PSP ČR na Ukrajině

Návštěva delegace zahraničního výboru PSP ČR na Ukrajině