українською  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: OCHMATDYT
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Předání daru společnosti Linet dětské nemocnici Ochmatdyt v Kyjevě

Dětské nemocnici Ochmatdyt v Kyjevě byly 19. prosince 2017 předány ve formě daru dvě dětská speciální lůžka TOM 2 od české společnosti Linet, která patří k předním výrobcům speciálních zdravotnických lůžek ve světě. 
 

Dne 19. prosince 2017 byly dětské nemocnici Ochmatdyt v Kyjevě darovány dvě dětská speciální lůžka TOM 2 české společnosti Linet. Předání daru byl přítomen velvyslanec ČR na Ukrajině R. Matula, ředitel kanceláře společnosti Linet v Moskvě J. Nováček, hlavní lékařka nemocnice Ochmatdyt  I. Sadovjak a další zástupci nemocnice. Velvyslanec R. Matula ocenil poskytnutí daru společností Linet a vyzdvihl spolupráci v oblasti zdravotnictví, která patří k prioritním oblastem bilaterální spolupráce České republiky a Ukrajiny. Spolupráce se uskutečňuje na úrovni státních institucí včetně ministerstev zdravotnictví ČR a Ukrajiny při předávání českých zkušeností. V rámci rozvojové spolupráce je ukrajinské straně poskytována pomoc v oblasti rehabilitace a krve, a to ve formě dodávek vybavení a školení a poskytování expertízy.

Zástupce společnosti Linet J. Nováček zdůraznil, že v nemocnici Ochmatdyt je v současné době budováno jedno z technologicky nejvyspělejších zdravotnických zařízení v celé Ukrajině. Společnost Linet chce být součástí tohoto procesu se svými vysoce technologickými výrobky a pokračovat v dlouhodobé spolupráci s nemocnicí Ochmatdyt.

V říjnu 2018 bude česká strana organizovat v Kyjevě projekt na podporu bilaterální spolupráce ČR – Ukrajina v oblasti zdravotnictví. V rámci projektu se předpokládá uskutečnění pracovní návštěvy delegace Ministerstva zdravotnictví ČR na úrovni náměstka ministra a konání bilaterálního fóra pro české a ukrajinské instituce a společnosti z oblasti zdravotnictví.  Česká delegace by chtěla též navštívit některá významná zdravotnická zařízení v Kyjevě a definovat společně s vedením těchto zařízení možné formy spolupráce.