українською  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Maria Savoskula
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Předávání cen 46. ročníku výtvarné soutěže Lidice

Dne 14. prosince 2018 proběhlo v prostorách české ambasády v Kyjevě slavnostní předávání ocenění ukrajinským dětem, které se svými výtvarnými díly uspěly ve 46. ročníku mezinárodní dětské výtvarné soutěže Lidice.

Celkem třicet pět cen získali žáci výtvarných škol v Banilov Podgorném, Černivcích, Dnipru, Dobropolje, Doněcku, Dragobiči, Kyjevě, Krivém Rohu, Luhaňsku, Nikolajevě, Nižinu, Oděse, Putyle, Sumách a Záporoží. Dětem byly předány medaile nebo čestná uznání a malé dárky z rukou velvyslance Radka Matuly. České centrum připravilo pro děti program, ve kterém je seznámilo s historií Lidic a se zajímavostmi o České republice.

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice byla založena v roce 1967 k uctění památky dětských obětí z české obce Lidice, zavražděných německými nacisty v roce 1942, a všech dalších dětí, které zahynuly ve válečných konfliktech. Tato původně česká národní výstava se stala v roce 1973 výstavou mezinárodní a během své historie se stala dobře známou po celém světě.
Hlavním tématem 46. ročníku letošní mezinárodní výtvarné soutěže byla Voda (nad zlato). Děti se mohou zúčastnit příštího 47. ročníku, který byl již vyhlášen. Jeho tématem je chemie.
Bližší informace o soutěži naleznete na webových stránkách http://www.mdvv-lidice.cz .

Obrázky oceněných ukrajinských dětí pak na adrese:

CZ: https://www.mdvv-lidice.cz/archiv/46/oceneni/zahranici/#c50
EN: https://www.mdvv-lidice.cz/en/archive/46/awards/foreign/#c50
RU: https://www.mdvv-lidice.cz/ru/archiv/46/nagrady/zarubezie/#c50

 

Galerie


Lidice2018