українською  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: MZV ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prohlášení k ruským raketovým útokům na Ukrajinu

Dnes ráno Rusko masivně zaútočilo raketami na ukrajinská města. Bylo zasaženo centrum Kyjeva, Záporoží, Dnipro, Žytomyr, Mykolajiv, Chmelnyckyj, Kremenčuk, Lvovská a Ternopilská oblast. Cílem útoku se staly civilní objekty. Mezi zraněnými i obětmi jsou civilisté. 

Znovu se potvrzuje, že Rusku jde o zničení sousedního státu a utrpení jeho statečných obyvatel. Apelujeme na Rusko, ať zastaví tuto nesmyslnou válku!


Dnešní barbarský útok je dalším důkazem cynismu a zbabělosti ruského režimu. Rusko tak pokračuje v páchání zločinů na území Ukrajiny. Česko bude i nadále usilovat o vytvoření speciálního soudního tribunálu, který přivede ke spravedlnosti všechny zločinné představitele Ruska.


Česko bude pokračovat v pomoci Ukrajině a jejím občanům v jejich spravedlivé obraně proti ruské agresi a v boji za osvobození všech okupovaných území. K tomu vyzýváme všechny, pro které jsou svoboda, vzájemná úcta, suverenita, spolupráce, mírové soužití a úcta k lidskému životu základními prvky mezinárodních vztahů. Rusko je dnes znovu pošlapalo.