українською  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: MPO
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ukrajinská delegace se zúčastnila podnikatelského fóra „Geoekonomické výzvy a příležitosti“

Zástupci ukrajinských firem a reprezentace podnikatelské sféry zajímající se o český trh se ve dnech od 16. do 19. října 2022 zúčastnily mise do ČR vedené prezidentem Ukrajinské obchodní a průmyslové komory Hennadijem Čižikovem. Cesta byla realizována v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie (PROPED) v úzké koordinaci zastupitelského úřadu ČR v Kyjevě s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR.

Ukrajinská delegace složená z podnikatelů, zástupců regionálních obchodních komor a místní samosprávy absolvovala třídenní cestu do Prahy aby se zúčastnila Business fóra Východního partnerství. Letošní ročník pořádaný Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR ve dnech 17. a 18. října se zaměřil na aktuální geoekonomické výzvy. Zvláštní pozornost byla věnována spolupráci v oblasti energetiky, digitální transformace, chytrých měst a potravinové bezpečnosti.

Během fóra v Praze se rovněž online připojil náměstek ministra hospodářství a obchodní zástupce Ukrajiny Taras Kačka, který potvrdil zájem na rozvoji vzájemně výhodné spolupráce se zeměmi EU a vyzval přítomné ke konsolidaci mezinárodního úsilí na podporu Ukrajiny. 

Akce byla vítanou příležitostí k navázání přímých kontaktů se zástupci českých podnikatelských subjektů, mezinárodních organizací, obchodních a finančních institucí a v neposlední řadě i s vládními činiteli ze zemí Východního partnerství.

 

Autor: Ivan Galat, obchodní rada, Velvyslanectví České republiky v Kyjevě

 

UA_Delegation

UA_Delegation

Business Forum_UA_Delegation

Business Forum_UA_Delegation