українською  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: F. Trojáček
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Vstup společnosti APS Holding na trh špatných úvěrů z nesolventních bank na Ukrajině

Dne 11. 7. 2019 se na velvyslanectví ČR v Kyjevě uskutečnila tisková konference společnosti APS Holding z Prahy ke vstupu společnosti na trh špatných úvěrů z nesolventních bank na Ukrajině.

Konference se účastnili zástupci finančních a konzultantských institucí jako je Garanční fond vkladů fyzických osob Ukrajiny, OTP Bank Ukraine, Pravex, KPMG a AVISTAR a více jak 20 zástupců ukrajinských médií. V úvodní části vystoupil velvyslanec Radek Matula, který mj. zdůraznil zájem české strany o rozvoj hospodářské spolupráce s Ukrajinou ve finanční oblasti, poukázal na zkušenosti české strany z transformačního procesu v 90-tých letech a přivítal vstup společnosti APS Holding společně s dalšími zahraničními investory na ukrajinský trh špatných úvěrů. Následně představil společnost APS Holding její regionální ředitel Robert Machidon. Poukázal na dlouhodobé zkušenosti APS Holding v oblasti investic a obsluhování nefunkčních úvěrů s tím, že v současné době společnost operuje v 16 zemích, zejména ve střední a východní Evropě – např. v Polsku, Maďarsku, Řecku, Bulharsku, na Kypru apod. Během své činnosti získal APS Holding společně s dalšími investory aktiva v nominální hodnotě 8 mld. euro. Na ukrajinský trh nefunkčních úvěrů společnost APS Holding vstoupila ve spolupráci se společností AVISTAR s tím, že se zaměřuje na nákup nefunkčních úvěrů a na servisování kreditů.  APS Holding má na Ukrajině zájem též o investiční příležitosti v rozsahu 15 – 25 mil. Euro.  

Garanční fond vkladů fyzických osob Ukrajiny plánuje v tomto roce „likvidaci úvěrů“ ze zkrachovalých bank z období 2014 – 2016 prostřednictvím systému PROZORRO za cca 150 mld. hřiven.

Vstup společnosti APS Holding na trh špatných úvěrů z nesolventních bank na Ukrajině

Vstup společnosti APS Holding na trh špatných úvěrů z nesolventních bank na Ukrajině