česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚKL
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká filmová účast na festivalu v Johor Bahru

Česká republika se zúčastnila filmového festivalu Johor Bahru Writers & Film Festival 2017, který probíhal v hlavním městě malajsijského státu Johor ve dnech 20. – 28. října 2017. Po 1. Festivalu českého filmu a Filmovém festivalu Evropské unie je tak johorský festival další příležitostí v tomto roce, kdy velvyslanectví ČR v Kuala Lumpur mohlo přiblížit českou filmovou tvorbu malajsijské veřejnosti.
 

Film Jana Hřebejka Musíme si pomáhat byl vybrán pro svoji literární předlohu Petra Jarchovského i jeho přesah do divadelní úpravy, zpracované pražským Divadlem na Jezerce. Tento filmový festival totiž sdružuje spisovatele, scénáristy, režiséry i dramatiky a prostřednictvím řady doprovodných prezentací a workshopů lidem atraktivní formou přibližuje synergii mezi jednotlivými uměleckými žánry. 

Před samotným promítáním v Broadway Theatre, kterého se zúčastnilo přes 120 návštěvníků, zazněla ocenění a nominace tohoto úspěšného českého filmu, ale také otevřený apel na soudržnost a solidaritu mezi lidmi. Dle hodnocení organizátorů festivalu byl český snímek v konkurenci se zahraničními tituly divácky úspěšný.

Tento filmový festival je jednou z akcí v rámci projektu International Festival City, kterým se stát Johor snaží podpořit kulturní rozvoj svého obyvatelstva, ale také rozvoj kreativního průmyslu jako jedné ze svých vládních priorit. Vysoký počet malajsijských a singapurských studentů žijících v Johor Bahru dává příležitost k alternativnějšímu pojetí umění, čehož je tento festival důkazem.

Johor Bahru Film Festival

Johor Bahru Film Festival