česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká republika v uskupení EUNIC v Malajsii

Velvyslanectví České republiky v Kuala Lumpur se 21. července 2020 oficiálně stalo členem uskupení EUNIC (Národních kulturních institutů zemí EU) v Malajsii. Příslušné Memorandum o porozumění a Chartu uskupení EUNIC podepsal zástupce velvyslance ČR v Malajsii, Filip Kanda, za přítomnosti prezidentky EUNIC v Malajsii, JoAnny Jurczygy z Velvyslanectví Polska, viceprezidenta Jacquese Bounina z Alliance Francaise a dalších členů.

Cílem uskupení EUNIC je vytváření efektivního partnerství a spolupráce mezi národními kulturními instituty či jejich zástupci v konkrétních třetích zemích. Členové EUNIC tak účinněji podporují kulturní diverzitu a porozumění a posilují dialog a spolupráci v zemích mimo Evropskou unii.

Členství v EUNIC umožní Velvyslanectví České republiky účastnit se a spoluorganizovat za výhodnějších podmínek a s větší efektivitou rozmanité kulturní aktivity v Malajsii. Tou nejbližší z nich je účast České republiky na projektu Europe in Cinema, v jehož rámci už 11. srpna 2020 Velvyslanectví ČR v Kuala Lumpur představí film „Bajkeři“. Na září je pak v rámci EUNIC plánovaná další účast České republiky na Evropském dni jazyků.

signature

signature