česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Vojtěch Hromek
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká účast na veletrhu Ecobuild SEA 2018

Velvyslanectví ČR v Kuala Lumpur prezentovalo na vlastním stánku na veletrhu úspor, inovací a nových technologií ve stavebnictví Ecobuild SEA 2018 firmy NANO TECHNOLOGI CZ, AVAS Export-Import, CINK Hydro - Energy a Západočeskou univerzitu Plzeň. Letošního osmnáctého ročníku veletrhu, který proběhl ve dnech 27. – 29. března 2018 v Kuala Lumpur, se účastnilo 167 vystavovatelů a 15 000 návštěvníků z řad obchodní a odborné veřejnosti. Tématem veletrhu bylo „Dosažení špičkové produktivity práce“.

Na stánku České republiky byli osobně přítomni p. Lukáš Křenovský zastupující prostřednictvím své spol. ASEAN Engineering v teritoriu spol. NANO TECHNOLOGI CZ, která vyrábí vybavení požární ochrany či nanotextilie pro oddělování olejové kontaminace od vody, a p. SK Mahes, místní zástupce společnosti AVAS Export-Import dovážející  české vulkanické sedimenty pro využití v úpravě vody, zemědělství či živočišné výrobě. Katalogově byla prostřednictvím velvyslanectví ČR v Kuala Lumpur zastoupena společnost CINK Hydro - Energy a Západočeská univerzita Plzeň s projektem SmartCampus výzkumného centra RICE. 

Pro spol. Nanotechnologi se jednalo o první aktivitu v Malajsii. Velvyslanectví jejich zástupci dohodlo schůzku s výkonnou ředitelkou vládní agentury Greentech IdeasLab Elinou Jani a s generálním ředitelem Asociace zeleného stavebnictví Malaysia Green Building Confederation CK Tanem. Účelem schůzek bylo projednat možnosti vstupu výrobků spol. Nanotechnologi na trh, a to jak z hlediska nezbytných povolení a certifikací, tak i z pohledu vhodných cílových skupin zákazníků.

Ecobuild SEA 2018 patří mezi střední veletrhy, které se v Kuala Lumpur konají. Svým složením, kvalitou a především zájmem návštěvníků dle hodnocení českých účastníků předčil očekávání. 

Vojtěch Hromek

Velvyslanectví ČR v Kuala Lumpur

Galerie


Ecobuild 2018