česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Čeští výrobci zelených technologií na obchodní misi v Malajsii

(Archivní článek, platnost skončena 05.10.2022 / 00:15.)

Velvyslanectví České republiky v Kuala Lumpur zorganizovalo ve dnech 4.–8. října 2016 misi českých výrobců zelených technologií do Malajsie. V rámci programu se pět firem, konkrétně BAC Holdings, AVAS Export-Import, Solbien, ASEAN Engineering a Flo-Bro, zúčastnilo českého podnikatelského fóra s business matchingem v Kuala Lumpur. Akce, v průběhu které české firmy prezentovaly výrobky a služby v oblasti recyklace pevného odpadu, čištění pitné vody, ekologických ochranných nátěrů a odmašťovacích tekutin, a dalších, vzbudila aktivní zájem 70 představitelů malajsijského podnikatelského sektoru a mezinárodní obchodní komunity.

Členové podnikatelské mise českých výrobců zelených technologií do Malajsie dále navštívili Melaku, kde na půdě Melaka Green Technology Corporation jednali o obchodních příležitostech v tomto státě, který si určil rozvoj zelených technologií jako prioritu. V hlavním městě Kuala Lumpur zajistilo Velvyslanectví ČR též návštěvu čističky odpadních vod, v jejímž průběhu se účastnící seznámili s technologií státní korporace Indah Water.

Čeští výrobci zelených technologií měli zároveň příležitost prezentovat své výrobky a služby na stánku českého velvyslanectví na veletrhu IGEM 2016, který se konal ve dnech 5.–8. 10. 2016 na výstavišti Kuala Lumpur Convention Centre, a který je největším svého druhu v oblasti Jihovýchodní Asie. Ve spolupráci s organizátory IGEM 2016 zajistilo Velvyslanectví ČR také obchodní jednání českých firem se zástupci jednotlivých malajsijských států. Čeští podnikatelé měli možnost se zúčastnit i doprovodných informačních akcí organizovaných EU-malajsijskou obchodní a průmyslovou komorou.

Při příležitosti podnikatelské mise uspořádal 7. 10. 2016 velvyslanec České republiky na rezidenci networkingový společenský podnik, kterého se zúčastnilo 60 zástupců významných malajsijských developerských, energetických a průmyslových podniků a firem z oblasti odpadového hospodářství.

Podnikatelská mise českých výrobců zelených technologií byla doposud největší prezentací ČR v této oblasti v Malajsii. Na její realizaci spolupracoval zastupitelský úřad ČR s Greentech Corporation of Malaysia, Federation of Malaysian Manufacturers, SME International Trade Association of Malaysia, EU-Malaysia Chamber of Commerce and Industry, MIDA, MATRADE a dalšími podnikatelskými asociacemi. Mise byla iniciována a realizována Velvyslanectvím ČR Kuala Lumpur a financována z fondu Ministerstva zahraničních věcí ČR „Projekty pro ekonomickou diplomacii“.

Mgr. Vojtěch Hromek, Velvyslanectví ČR v Kuala Lumpur

 

  Český stánek na veletrhu IGEM 2016 navštívil i malajsijský ministr energetiky, zelených technologií a vody Datuk Seri Panglima Dr. Maximus Johnity Ongkili (druhý zprava) doprovázen velvyslancem Rudolfem Hyklem


Český stánek na veletrhu IGEM 2016 navštívil i malajsijský ministr energetiky, zelených technologií a vody Datuk Seri Panglima Dr. Maximus Johnity Ongkili (druhý zprava) doprovázen velvyslancem Rudolfem Hyklem

  V Kuala Lumpur uspořádalo Velvyslanectví ČR v Malajsii České podnikatelské fórum zaměřené na zelené technologie. Firmu BAC představil Jan Brož, vlevo obchodní rada Vojtěch Hromek.   ​


V Kuala Lumpur uspořádalo Velvyslanectví ČR v Malajsii České podnikatelské fórum zaměřené na zelené technologie. Firmu BAC představil Jan Brož, vlevo obchodní rada Vojtěch Hromek.  

 

  Fóra se zúčastnilo 70 představitelů malajsijského podnikatelského sektoru a mezinárodní obchodní komunity


Fóra se zúčastnilo 70 představitelů malajsijského podnikatelského sektoru a mezinárodní obchodní komunity

 

  O produkty českých výrobců zelených technologií byl v Malajsii zájem


O produkty českých výrobců zelených technologií byl v Malajsii zájem 

 

 Jednání o obchodních příležitostech ve státě Melaka


Jednání o obchodních příležitostech ve státě Melaka

 

 Networkingový společenský podnik na rezidenci v Kuala Lumpur. Zleva Rudolf Hykl, velvyslanec ČR;  James Beltran, Melwar Holding; Tomáš Ledajaks, Solbien; velvyslankyně EU Maria Castillo; Petr Obšel, Techstore; Filip Kanda, zástupce velvyslance ČR a Robert Teo, prezident  Malajsijsko-německé obchodní a průmyslové komory,  RSM International .


Networkingový společenský podnik na rezidenci v Kuala Lumpur. Zleva Rudolf Hykl, velvyslanec ČR;  James Beltran, Melwar Holding; Tomáš Ledajaks, Solbien; velvyslankyně EU Maria Castillo; Petr Obšel, Techstore; Filip Kanda, zástupce velvyslance ČR a Robert Teo, prezident  Malajsijsko-německé obchodní a průmyslové komory, RSM International

Filip Kanda

Velvyslanectví ČR v Kuala lumpur