česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezentace ČR v rámci Visegrádské 4 na University of Malaya

Velvyslanectví ČR se 14. listopadu 2016 zúčastnilo prezentace zemí Visegrádské 4, kterou uspořádal ZÚ Polska v Kuala Lumpur ve spolupráci s Asia-Europe Institute University of Malaya v souvislosti s probíhajícím předsednictvím Polska ve V4. Na akci vystoupili vedoucí zastupitelských úřadů Polska, Maďarska, ČR a Slovenska (se sídlem v Jakartě). Předmětem jejich vystoupení bylo představení svých zemí z ekonomického a politického hlediska, a dále prezentace příležitostí pro vysokoškolskou spolupráci.

Velvyslanec ČR Rudolf Hykl v projevu také informoval o roli a prioritách ČR ve V4 a o bilaterální školské spolupráci s Malajsií. Otázky z pléna přítomných více jak 30 zástupců akademické komunity směřovaly po vystoupení českého velvyslance na proces politické a ekonomické transformace v ČR po roce 1989, současný vývoj v EU, zavedení názvu Czechia a možnosti studia v České republice.

  Vedoucí zastupitelských úřadů Polska, Maďarska, ČR a Slovenska prezentovali  j ednotlivé země Visegrádské 4 na půdě University of Malaya v Kuala Lumpur .


Vedoucí zastupitelských úřadů Polska, Maďarska, ČR a Slovenska prezentovali  jednotlivé země Visegrádské 4 na půdě University of Malaya v Kuala Lumpur .

 Velvyslanec ČR Rudolf Hykl zodpovídal otázky vědeckých pracovníků a studentů University of Malaya.


Velvyslanec ČR Rudolf Hykl zodpovídal otázky vědeckých pracovníků a studentů University of Malaya.