česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Filip Kanda
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Oslava státního svátku ČR a 30. výročí Dne boje za svobodu a demokracii

Velvyslanectví ČR Kuala Lumpur uspořádalo dne 24. října 2019 v hotelu JW Marriott Kuala Lumpur slavnostní recepci spojenou s hudebním vystoupením a výstavou na oslavu státního svátku ČR a 30. výročí Dne boje za svobodu a demokracii. Recepce a koncertu se zúčastnilo na 280 hostů. Malajsijskou vládu jako čestný host zastupoval náměstek ministra sportu a mládeže Steven Sim Chee Keong, mezi hosty byly dále významné osobnosti z podnikatelského a bankovního sektoru Malajsie, zástupci státní správy a MZV, vedení univerzit, zástupci sdělovacích prostředků, diplomatický sbor, krajané a další.
 

V rámci slavnostní ceremonie pronesl projev velvyslanec ČR M. Hupcej, ve kterém přiblížil význam výročí Sametové revoluce, vstupu ČR do NATO a EU a vyzdvihl hlavní aspekty vzájemných vztahů obou zemí. Hudební vystoupení zajistil český talentovaný pianista Karel Vrtiška, který přicestoval na pozvání velvyslanectví ČR do Kuala Lumpur. Představil skladby významných českých autorů klasické muziky B. Smetany, A. Dvořáka, jakož i pozdější tvorbu J. Ježka. Pro realizaci vystoupení byla využita sponzorská podpora hotelu JW Marriott, Velvyslanectví ČR též pro recepci zajistilo české pivo a ve spolupráci s hotelem podávání českých jídel.

Součástí recepce bylo též uvedení výstavy „1989 očima fotografů“ v prostorách hotelu, jejímž prostřednictvím Velvyslanectví ČR připomnělo význam 30. výročí Dne boje za svobodu a demokracii. Výstava byla představena s využitím rozpočtu MZV a těšila se živému zájmu pozvaných hostů a malajsijské veřejnosti. Recepce, koncert i výstava byly přítomnými hosty hodnoceny jako mimořádně zdařilá, důstojná i poutavá oslava českého státního svátku a významného výročí.  

guests

guests

Karel Vrtiška

Karel Vrtiška

guest of honour

guest of honour

exhibition

exhibition

Highlights Video:

https://www.youtube.com/watch?v=LmOHF4ryN80&feature=youtu.be