česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Filip Kanda
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká republika na Evropském dni jazyků

Velvyslanectví České republiky připravilo českou účast na Evropském dni jazyků, který se konal 28. září 2019 v Kuala Lumpur. Akce se uskutečnila v prostorách umělecké školy HELP a Česká republika byla jednou z 12 evropských zemí, které se lingvistické a kulturní události zúčastnily.   


 

Evropský den jazyků se slaví každoročně z iniciativy Rady Evropy. Národní kulturní instituty zemí EU v Malajsii (EUNIC) využívají této příležitosti ke zvyšování povědomí o evropské kultuře a jazycích v rámci podpory kulturní diverzity a porozumění.  

Zástupci Velvyslanectví České republiky v Kuala Lumpur představili přítomné veřejnosti základy českého jazyka a zorganizovali 3 zkušební vyučovací hodiny češtiny pro desítky malajsijských studentů jazykových a jiných škol, kteří přijeli z celé oblasti Klang Valley. Velvyslanectví ČR se rovněž podílelo na organizaci vědomostní soutěže a mnohých dalších aktivit zaměřených na výuku jazyka pro dospělé i děti. Nejen ti nejmenší si užili rovněž vyprávění a projekce národních pohádek, Česká republika představila Pohádku o Budulínkovi a lišce. Událost poskytla rovněž vhodnou příležitost informovat přítomné studenty o možnostech studia v České republice. Více informací též na: http://bit.do/europeandayoflanguages

European Day of Languages

European Day of Languages

European Day of Languages

European Day of Languages

European Day of Languages

European Day of Languages

Tale about Budulinek and the Fox

Tale about Budulinek and the Fox