česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Jednání o ekonomické spolupráci s předsedou vlády státu Sabah

Velvyslanec ČR v Malajsii Rudolf Hykl se setkal dne 6. srpna 2018 s předsedou vlády státu Sabah Shafiem Apdalem. Jednání, jehož cílem bylo navázat kontakt s nově zvoleným vedením státu a informovat o bilaterálních aktivitách, se konalo v Kota Kinabalu.
 

Shafie Apdal přivítal zájem o rozvoj styků se Sabahem, ČR zná jako průmyslovou, rozvinutou zemi. Velvyslanec Hykl informoval o dosavadních bilaterálních aktivitách ČR na Sabahu, tmezi nimi návštěvě ministra zahraničních věcí ČR L. Zaorálka v roce 2015 a organizaci podnikatelského fóra, návštěvě náměstka ministra zahraničí ČR M. Tlapy v roce 2017 a otevření Honorárního konzulátu ČR v Kota Kinabalu. Zájmem ČR je napomoci rozvoji podnikatelských kontaktů, ZÚ připravuje na letošní rok incomingovou misi firem z oblasti dopravní infrastruktury, stavebnictví a vodohospodářství do Prahy, program bude zahrnovat fórum a business matching ve spolupráci se Svazem průmyslu a dopravy, brífinky na Magistrátu hlavního města Prahy k organizaci městské dopravy a územního plánování a návštěvu tunelu Blanka.

Mezi perspektivní obory pro spolupráci se Sabahem patří vodní energetika, vodní hospodářství, organizace dopravy, dodávky zařízení pro dopravní infrastrukturu, potravinářské a zemědělské technologie, zpracování biomasy a odpadu.   

Velvyslanec Hykl po jednání poskytl rozhovor sdělovacím prostředkům.

 

 Velvyslanec ČR v Malajsii Rudolf Hykl byl přijat v úřadu předsedy vlády Sabahu Shafieho Apdala v Kota Kinabalu


Velvyslanec ČR v Malajsii Rudolf Hykl byl přijat v úřadu předsedy vlády Sabahu Shafieho Apdala v Kota Kinabalu