česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Malajsijští studenti převzali ocenění za účast v Mezinárodní dětské výtvarné výstavě Lidice 2015

Velvyslanec Rudolf Hykl předal koncem listopadu a počátkem prosince ocenění sedmi malajsijským studentům, kteří se zúčastnili Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2015. Letošní 43. ročník soutěže byl na doporučení České komise pro UNESCO a na počest vyhlášení roku 2015 Mezinárodním rokem světla zasvěcen tématu SVĚTLO. Výstavy se v tomto roce zúčastnilo 21 380 dětí ze 71 zemí světa. Z Malajsie se do soutěže zapojilo 131 dětí ze 14 škol, oceněno bylo celkem osm prací, z nichž sedm obdrželo čestné uznání a jedna medaili. 

Slavnostního předání čestných uznání dne 25.listopadu 2015, které proběhlo v prostorách Velvyslanectví ČRv Kuala Lumpur, se zúčastnili tři studenti z výtvarných škol SMK Bandar Baru Sentul, Ever Day Art Studio a SMK Bukit Jelutong z oblasti Kuala Lumpur a Shah Alam za doprovodu učitelů a rodičů. V průběhu akce byl dětem promítnut dokumentární film o České republice a jako ukázka české animované tvorby také tři díly seriálu Pat a Mat.

Další čtyři čestná uznání a jedna medaile byla předána dne 8. prosince 2015 studentům umělecké školy Yeow Chye Art Centre na Penangu. Tomuto slavnostnímu předání byli přítomni rodiče, rodiny, pedagogický sbor umělecké školy a zástupci sdělovacích prostředků.

Velvyslanec Rudolf Hykl v rámci předávacího ceremoniálu zmínil historii výstavy a její vazbu na tragické události druhé světové války. Malajsijské školy byly zároveň pozvány k účasti na dalším ročníku výstavy Lidice 2016.

 

 Slavnostní předávání diplomů pro studenty z Kuala Lumpur a z okolí hlavního města Malajsie se uskutečnilo na Velvyslanectví České republiky.


Slavnostní předávání diplomů pro studenty z Kuala Lumpur a z okolí hlavního města Malajsie se uskutečnilo na Velvyslanectví České republiky.

 

 Student Lee Chi Xuan obdržel za svoji malbu medaili Lidická růže.


Student Lee Chi Xuan obdržel za svoji malbu medaili Lidická růže.

 

  Předávání diplomů v prostorách umělecké školy Yeow Chye Art Centre na Penangu


Předávání diplomů v prostorách umělecké školy Yeow Chye Art Centre na Penangu