česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Předání doktorandských stipendií Univerzity Pardubice na Universiti Sains Malaysia

(Archivní článek, platnost skončena 05.09.2022 / 00:15.)

Dne 1.9.2016 došlo na Universiti Sains Malaysia (USM) v Penangu ke slavnostnímu předání stipendií Univerzity Pardubice (UPCE) dvěma malajsijským PhD studentům, kteří se zúčastní půlročních výzkumných pobytů na UPCE v termínech od září 2016 a od ledna 2017. Stipendia předal jménem Univerzity Pardubice velvyslanec ČR v Malajsii  Rudolf Hykl společně s rektorem Universiti Sains Malaysia Prof. Omarem Osmanem.  Slavnostnímu aktu bylo přítomno vedení univerzity, výzkumní pracovníci a sdělovací prostředky.  

Univerzita Pardubice udělila letos studijní pobyty dvěma studentům z Malajsie a to včetně dotace na ubytování v hodnotě 53.000 Kč. Stipendia získala Ng Siow Woon, studentka PhD, fakulta fyziky USM a Puvanisvaran Murukasan, student PhD z Graduate School of Business. 

Výzkumné pobyty PhD studentů z USM jsou malajsijskou stranou pokládány za začátek spolupráce, která by měla vést k jednáním o ustanovení dvojích titulů („dual degrees“), výměně pedagogů a pokračování v další výzkumné spolupráci. Udělení stipendií UPCE je zároveň konkrétním vyústěním jednání, která byla započata misí rektorů českých univerzit do Malajsie organizované velvyslanectvím České republiky v Malajsii ve spolupráci s Českou konferencí rektorů v květnu 2015.

O události informoval také místní tisk.

Daily Express

Bernama

 ​Předávání stipendia Ng Siow Woon, studentce doktorandského programu z  fakulty  fyziky USM, vpravo Prof. Omar Osman, rektor USM


​Předávání stipendia Ng Siow Woon, studentce doktorandského programu z  fakulty  fyziky USM, vpravo Prof. Omar Osman, rektor USM   

 

 Stipendium od Univerzity Pardubice dostal i Puvanisvaran Murukasan, student PhD, Graduate School of Business USM.


Stipendium od Univerzity Pardubice dostal i Puvanisvaran Murukasan, student PhD, Graduate School of Business USM.

 Setkání s vedením USM a novými stipendisty  ​


Setkání s vedením USM a novými stipendisty