česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká republika představena na Asociaci pro mezinárodní obchod malých a středních podniků Malajsie (SMITA)

Dne 26. října 2016 se velvyslanec České republiky v Malajsii Rudolf Hykl a ekonomický pracovník úřadu Vojtěch Hromek zúčastnili akce Asociace pro mezinárodní obchod malých a středních podniků Malajsie SMITA.biz Talk. Vojtěch Hromek zde prezentoval základní informace o ekonomice ČR, sektorových příležitostech a jejích obchodních vztazích s Malajsií. Následovala panelová diskuse, na které velvyslanec R. Hykl a národní prezidentka SMITA Megane S.C. Soo odpovídali na dotazy účastníků týkajících se zejména konkrétních příležitostí v ČR. 

Dne 26. října 2016 se velvyslanec České republiky v Malajsii Rudolf Hykl a ekonomický pracovník úřadu Vojtěch Hromek zúčastnili prezentace Asociace pro mezinárodní obchod malých a středních podniků Malajsie SMITA.biz Talk, která si klade za cíl informovat své členy o novinkách ve světě byznysu a prezentovat obchodní příležitosti na nových trzích.  

Vojtěch Hromek prezentoval základní informace o ekonomice ČR, sektorových příležitostech a jejích obchodních vztazích s Malajsií, přičemž představil ČR coby rozvinutou, otevřenou a proexportní ekonomiku s dlouhou tradicí strojírenské výroby, kvalitní vědeckovýzkumnou základnou a propracovaným systémem technického školství. Byly také zmíněny dlouhodobě bezproblémové vztahy a rostoucí obchodní výměny mezi ČR a Malajsií. Blíže představeny byly sektory automobilové výroby, elektrického inženýrství, chemického a farmaceutického průmyslu, zdravotnických prostředků a letectví. Účastníkům byly také představeny investiční pobídky v ČR s příklady malajsijských investic v minulosti.

V další části vystoupil velvyslanec Rudolf Hykl s národní prezidentkou SMITA Megane S.C. Soo a ve formátu panelové diskuse odpovídali na dotazy účastníků, týkající se zejména možností uplatnění malajsijských výrobků na českém trhu. Diskutovány byly možnosti spolupráce v sektoru zdravotnických prostředků, automobilové výroby, halál potravin či módy. Akce se zúčastnilo na 25 osob zastupujících mezi jinými sektory textilního a automobilového průmyslu, potravinářství, wellness, zdravotnických služeb, ICT a dalších.

  Představení České republiky se zúčastnilo na 25 malajsijských zástupců středních a malých podniků.


Představení České republiky se zúčastnilo na 25 malajsijských zástupců středních a malých podniků. 

 Obchodní rada Velvyslanectví ČR v Kuala Lumpur Vojtěch  Hromek při prezentaci


Obchodní rada Velvyslanectví ČR v Kuala Lumpur Vojtěch  Hromek při prezentaci

 

 Panelová diskuse s velvyslancem ČR Rudolfem Hyklem a národní prezidentkou Asociace Megane S.C. Soo


Panelová diskuse s velvyslancem ČR Rudolfem Hyklem a národní prezidentkou Asociace Megane S.C. Soo