česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚKL
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezentace obchodního a investičního potenciálu České republiky v Johor Bahru

(Archivní článek, platnost skončena 01.10.2022 / 00:15.)

Velvyslanectví ČR v Malajsii zorganizovalo dne 12. září 2017 obchodní prezentaci pro členy Federace malajsijských výrobců v malajsijském státě Johor.
 

Akce, kterou navštívilo přes 40 účastníků, především z průmyslového sektoru, si kladla za cíl představit ekonomický profil České republiky a konkrétní české výrobce ze sektorů, jako je dopravní zařízení a prostředky, letecký průmysl, elektrotechnika a elektronika, zdravotnická zařízení, farmacie a chemický průmysl, strojírenství či nanotechnologie.

Prezentaci bylo přítomno celé vedení federace, včetně jejího předsedy Haji Abdullaha Shariffa a čtyř jejích místopředsedů.

S představením české ekonomiky a bilaterálních obchodně-ekonomických aktivit vystoupil velvyslanec ČR v Malajsii Rudolf Hykl. Specifické obchodní a podnikatelské příležitosti představila Lenka Tomanová, obchodní rada velvyslanectví ČR v Kuala Lumpur.

Za tímto účelem velvyslanectví ČR v Kuala Lumpur vytvořilo také speciální videoprezentaci, obsahující, po dohodě s dotčenými českými výrobci, výběr relevantních českých produktů, který byl účastníkům prezentace představen.

Prezentace zahrnovala firmy Tatra, Zetor, Škoda Electric, ERA, Linet, Transcon a Aircraft Industries. V následné prezentaci českého velvyslanectví byla představena celá škála dalších českých výrobků firem jako Škoda auto, Škoda Transportation, Alta, Šmeral, Žďas, Wikov, ČKD Blansko, Barum Continental, Tesla Jihlava, Evektor, Aero Vodochody a řady dalších.  

Na prezentaci byl pozván také ředitel zahraniční kanceláře CzechTrade v Singapuru Jiří Zavadil, který členům federace nabídl zprostředkování konkrétních firemních kontaktů.

Hlavním účelem této iniciativy velvyslanectví ČR bylo rozšířit povědomí o českých firmách, výrobcích a službách v tomto rychle se rozvíjejícím státě Malajsie, který na jihu sousedí se Singapurem a který do značné míry těží ze synergického růstu s tímto městským státem.

Růst HDP státu Johor v posledních letech převyšuje průměrný růst HDP celé Malajsie. Stejně tak v objemu přímých zahraničních investic dosahuje tento stát nejvyššího místa v rámci země.

Rozvojová zóna Iskandar, která se rozprostírá na území a v okolí města Johor Bahru, si jako sektorové priority stanovuje zejména finanční služby, oblast healthcare, diverzifikaci průmyslu směrem k high-tech odvětvím, průmyslové parky v oblasti robotiky, zelené technologie uplatňované v sektoru bydlení i průmyslu, obnovitelnou energetiku a nově také kreativní odvětví.

Více informací naleznete též na http://iskandarmalaysia.com.my/.

 

Lenka Tomanová

Velvyslanectví ČR v Kuala Lumpur

 

Úvodní slovo velvyslance ČR v Malajsii Rudolfa Hykla

Úvodní slovo velvyslance ČR v Malajsii Rudolfa Hykla

Členové FMM v Johoru projevili zájem o spolupráci v oblasti elektrotechniky, elektroniky či např. leteckého průmyslu.

Členové FMM v Johoru projevili zájem o spolupráci v oblasti elektrotechniky, elektroniky či např. leteckého průmyslu.

 

Česká republika byla prezentována jako inovativní obchodní partner se silnou průmyslovou základnou a kvalitním technickým vzděláváním

Česká republika byla prezentována jako inovativní obchodní partner se silnou průmyslovou základnou a kvalitním technickým vzděláváním

Diskuze se členy Federace malajsijských výrobců. Zleva: Jiří Zavadil - ředitel ZK CzechTrade; Rudolf Hykl – velvyslanec ČR v Malajsii; Haji Abdullah Shariff – předseda FMM v Johor Bahru, Lenka Tomanová – obchodní rada, velvyslanectví ČR v Malajsii

Diskuze se členy Federace malajsijských výrobců. Zleva: Jiří Zavadil - ředitel ZK CzechTrade; Rudolf Hykl – velvyslanec ČR v Malajsii; Haji Abdullah Shariff – předseda FMM v Johor Bahru, Lenka Tomanová – obchodní rada, velvyslanectví ČR v Malajsii

 

Zástupci velvyslanectví a agentury CzechTrade s vedením pobočky Federace malajsijských výrobců v Johor Bahru

Zástupci velvyslanectví a agentury CzechTrade s vedením pobočky Federace malajsijských výrobců v Johor Bahru

Federace malajsijských výrobců je největší asociací svého druhu v Malajsii

Federace malajsijských výrobců je největší asociací svého druhu v Malajsii