česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Přijetí velvyslance předsedou vlády státu Penang

Dne 13. srpna 2018 byl velvyslanec Rudolf Hykl přijat předsedou vlády státu Penang Chow Kon Yeowem. Chief Minister Chow byl do funkce uveden v návaznosti na výsledky parlamentních voleb v květnu 2018.  
 

Velvyslanec Hykl informoval o zájmu ČR rozvíjet i nadále kontakty s Penangem. Jedná se o nejrozvinutější stát Malajsie, na ekonomice se výraznou měrou podílí zpracovatelský průmysl; elektrotechnika a výpočetní technika tvoří podstatu bilaterálního obchodu mezi ČR a Malajsií, ten činí USD 1,5 mld. ročně. Velvyslanectví ČR v Kuala Lumpur v uplynulých letech do Penangu směřovalo řadu aktivit, byly zorganizovány podnikatelské mise ICT, výrobců zdravotnické techniky, též mise rektorů vysokých škol, v neposlední řadě i výstava o Českých hradech-viz vazba na UNESCO statut historického centra Penangu.  Průmyslový charakter činí z ČR pro Penang přirozeného partnera. Rozvinula se též spolupráce českých universit s University Sains Malaysia.

Chow Kon Yeow uvedl, že jeho snahou bude získávat investice, které by byly pro rozvoj ekonomiky stabilní. Zájem má o technologicky náročnější výroby, s odkazem na profil českého hospodářství upřesnil, že příležitosti k ekonomické spolupráci vidí i v oblasti strojírenské výroby, obráběcích strojů, automatizaci a dalším.

Oboustranně byl potvrzen zájem na praktických projektech propojování institucí v oblasti businessu, školství a výzkumu.

 

 Velvyslanec ČR v Malajsii Rudolf Hykl u předsedy vlády státu Penang Chow Kon Yeowa


Velvyslanec ČR v Malajsii Rudolf Hykl u předsedy vlády státu Penang Chow Kon Yeowa

 Georgetown, Penang


Georgetown, Penang