česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Sultán státu Selangor přijal velvyslance ČR

Dne 1. listopadu 2016 byl velvyslanec Rudolf Hykl přijat na audienci u sultána státu Selangor Sharafuddina Idris Shaha. Přijetí, které se uskutečnilo v paláci Istana Bukit Kayangan v sídelním městě Shah Alamu, byl přítomen bratr sultána princ Sulaiman Sultan Salahuddin. Stát Selangor, který obepíná hlavní město Kuala Lumpur, je nejrozvinutějším a nejlidnatějším státem Malajsijské federace.

V průběhu hodinového setkání velvyslanec Rudolf Hykl podal informaci o ČR a bilaterálních vztazích ČR s Malajsií. Jeho královská Výsost Sultán Sharafuddin projevil znalost České republiky, kterou v nedávné minulosti navštívil. Byl obeznámen s českým strojírenstvím, sklářskou tradicí a historickými památkami ČR. Vyjádřil nabídku být nápomocen s realizací ekonomických projektů na území Selangoru.

Rozhovor se zaměřil dále na historii Selangoru a na současné ekonomické priority tohoto státu, k nimž patří růst podílu high-tech průmyslu a další rozvoj moderní dopravní infrastruktury. Sultán Sharafuddin je ve funkci od roku 2001.

 ​Sultán Sharafuddin Idris Shah   (vpravo) s velvyslancem ČR Rudolfem Hyklem v paláci Istana Bukit Kayangan


​Sultán Sharafuddin Idris Shah (vpravo) s velvyslancem ČR Rudolfem Hyklem v paláci Istana Bukit Kayangan 

 Zprava: Sultán státu Selangor Sharafuddin Idris Shah, velvyslanec R. Hykl a princ Sulaiman Sultan Salahuddin.


Zprava: Sultán státu Selangor Sharafuddin Idris Shah, velvyslanec R. Hykl a princ Sulaiman Sultan Salahuddin.