česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Jednání velvyslance s ministrem turistiky a kultury Malajsie o rozvoji styků

Dne 30. listopadu 2015 se velvyslanec České republiky v Malajsii Rudolf Hykl setkal s ministrem turistiky a kultury Malajsie Nazrim Azizem. Předmětem jednání byla podpora kulturní výměny a rozvoje turistiky mezi Malajsií a Českou republikou.

Ministr turistiky a kultury Malajsie Nazri Aziz ocenil turistickou přitažlivost České republiky, která je mu známa a informoval o záměru do budoucna navštívit ČR za účelem turistické a kulturní prezentace Malajsie.

Velvyslanec R. Hykl ministra seznámil s uskutečněnými kulturními akcemi a zároveň mu představil připravované projekty, mezi jinými například výstavu České hrady, která bude zahájena v Kuala Lumpur koncem února 2016. Výstavu organizuje Velvyslanectví ČR v Malajsii ve spolupráci s Národním muzeem České republiky. Ministr Nazri Aziz přislíbil akci podpořit.

K rozvoji turistického ruchu by měl přispět i odvysílaný dokument České televize o Kuala Lumpur a Penangu, které zprostředkoval ZÚ Kuala Lumpur ve spolupráci s Tourism Malaysia. Obdobně, agentura Czechtrourism ve spolupráci se ZÚ zajistila press trip novináře z hlavního malajsijského deníku The New Straits Times do ČR.

Mezi budoucí aktivity na podporu kulturní a turistické výměny byly velvyslancem R. Hyklem zmíněny filmová prezentace a výměna folklorních souborů. V obojím má ČR mezinárodně silnou pozici.

 

Dokument České televize o Kuala Lumpur

Dokument České televize o Penangu

 

 Ministr turistiky a kultury Malajsie Nazri Aziz (vpravo) s velvyslancem ČR v Malajsii Rudolfem Hyklem


Ministr turistiky a kultury Malajsie Nazri Aziz (vpravo) s velvyslancem ČR v Malajsii Rudolfem Hyklem