česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanectví ČR oslavilo státní svátek a 100. výročí založení Československa

Velvyslanectví ČR v Kuala Lumpur uspořádalo dne 22. října 2018 v hotelu JW Marriott Kuala Lumpur slavnostní recepci spojenou s hudebním vystoupením na oslavu státního svátku ČR a 100. výročí založení Československa. Recepce a koncertu se zúčastnilo na 250 hostů. Malajsijskou vládu jako čestný host zastupoval náměstek ministra komunikací a multimédií Syazlee bin Shith, přítomni byli dále náměstek ministra pro právo Hanipa bin Maidin, místopředseda Senátu Parlamentu Malajsie Abdul Halim, princ ze státu Selangor Sulaiman Ibni a další.
 

V rámci slavnostní ceremonie pronesl projev velvyslanec ČR Rudolf Hykl, ve kterém přiblížil historii vzniku Československa a vývoj ČR ve 20. století. Hudební vystoupení v délce 45 minut zajistilo swingové pěvecké trio Sestry Ježkovy doprovázené hudebníky, které přicestovalo do Kuala Lumpur na pozvání velvyslanectví ČR se záměrem navodit na oslavě prvorepublikovou atmosféru a zvýšit též atraktivnost akce. Předneseny byly skladby českých i zahraničních autorů v českém a anglickém jazyce.

Mezi hosty byly dále významné osobnosti z podnikatelského a bankovního sektoru Malajsie, vedení univerzit, zástupci sdělovacích prostředků, diplomatický sbor, krajané a další.

Oslava byla vyvrcholením několika kulturních akcí pořádaných velvyslanectvím v roce 2018, jako např. filmový festival, gastronomická prezentace a další, kterými Velvyslanectví ČR v Kuala Lumpur připomenulo 100. výročí vzniku Československa.

Galerie


Recepce ke státnímu svátku 2018