česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Velvyslanectví ČR v Kuala Lumpur
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Recepce ke státnímu svátku České republiky v Kuala Lumpur

Velvyslanectví ČR v Kuala Lumpur uspořádalo dne 31. října 2017 v hotelu Ritz-Carlton slavnostní recepci ke státnímu svátku České republiky Večerního společenského podniku se zúčastnilo na 250 hostů, zastupujících malajsijskou vládu, státní agentury, univerzity, média, kulturní obec, podnikatele, obchodní komory, krajany a diplomatický sbor. 

Čestným hostem pro ceremonii, nominovaným malajsijskou vládou, byl náměstek ministra financí Wira Othman Aziz. Z dalších významných hostů se recepce zúčastnil náměstek ministra vědy, technologií a inovací Dr. Abu Bakar, viceprezident Senátu Parlamentu Malajsie Ali Samad a Princ Sulaiman ze státu Selangor. Na recepci byli v letošním roce ve velkém počtu a na vysoké úrovni přítomni malajsijští hosté, zastupující státní instituce, specializované podnikatelské agentury a univerzity. Jednalo se mimo jiné o vedení agentur jako Nanotech Malaysia, Biotech Corporation, MATRADE, ministerstvo turistiky a kultury, ministerstvo zdravotnictví, ministerstvo zahraničních věcí, University of Malaya, University Kebangsaan Malaysia a další.

Na recepci vystoupil s projevem velvyslanec ČR v Malajsii Rudolf Hykl, který mj. připomenul historii Československa a ČR ve 20. století.  Českou a malajsijskou hymnu zazpívala česká operní pěvkyně Eva Burdová, žijící tč. v Malajsii. Hudební program byl zajištěn prostřednictvím vystoupení swingového kvintetu, sestávajícího mj. z krajanů působících v Malajsijském filharmonickém orchestru. Pro přiblížení českého prostředí byly promítány vizuální prezentace a fotografické materiály agentury Czech Tourism. Ve spolupráci s hotelem Ritz-Carlton bylo připraveno menu, prezentující českou kuchyni. Oslava státního svátku byla svým umístěním, provedením i účastí hostů důstojnou reprezentací ČR.

 

 

Galerie


Státní svátek 2017