česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ©Velvyslanectví České republiky v Kuala Lumpur
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Recepce k příležitosti českého předsednictví v Radě EU

Velvyslanectví České republiky v Kuala Lumpur uspořádalo 8. července 2022 společenskou akci při příležitosti zahájení českého předsednictví v Radě Evropské unie. Slavnostního večera se  zúčastnili vysocí představitelé z ministerských, diplomatických jakož i podnikatelských a akademických kruhů. Společenská akce byla zaměřena na oficiální uvedení Česka do předsednické funkce, prezentaci priorit českého předsednictví a zviditelnění jména u našich partnerů. Tato iniciativa Velvyslanectví České republiky v Kuala Lumpur potvrdila přátelské vztahy zainteresovaných subjektů a předpoklad, že tyto se budou během dalších 6 měsíců ubírat i nadále pozitivním směrem, v souladu s geografickou prioritou Indo-Pacifiku.
 

Na úvod společenského večera měli hosté možnost shlédnout krátké video loga českého předsednictví s názvem „Visual Identity of #CZPRES“. Součástí programu bylo rovněž video „Václav Havel: Europe as task“, které navodilo tón večera.

 

Přítomné hosty, mezi kterými nechyběl ani velvyslanci Francie (země, která předcházela českému předsednictví) a Švédska, které předsednictvím na to české navazuje v 2023, či velvyslanec Kambodže z titulu předsednické země ASEAN, uvítal velvyslanec M. Hupcej, který zasadil ve svém příspěvku priority českého předsednictví do kontextu a rámce přítomnosti v Indo-Pacifiku, společné priority jak České republiky, tak Evropské unie.

 

Hlavním hostem večera byl úřadující státní tajemník Ministerstva zahraničních věcí Malajsie, Dato Cheong Loon Lai, na jehož pozitivně a optimisticky vyznívající proslov navázal Timo Goosmann z Delegace Evropské unie v Malajsii.

 

Společenskou událost doplnila fotografická výstava českých památek zapsaných do seznamu světového dědictví UNESCO, která ozdobila společenský sál hotelu Double Tree by Hilton, kde se akce uskutečnila. V průběhu večera byl rovněž promítnut videoklip „Czechia has marvellous people“, který se setkal s pozitivní odezvou. V další části večera pak došlo na networking, komunikaci s médii a poslech české vážné hudby.

 

Milan Dostál, obchodní rada, Velvyslanectví České republiky v Kuala Lumpur

galerie


Recepce CZ PRES