česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Informace o cestování do Malajsie

VYCESTOVÁNÍ Z ČESKÉ REPUBLIKY:
Aktuální informace o podmínkách vycestování z ČR a vstupu do ČR jsou zveřejněny na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

MALAJSIE

VSTUP NA ÚZEMÍ A TRANZIT:
Od 18. března 2020 platí zákaz vstupu do země a letištního tranzitu pro všechny cizí státní příslušníky. Zákaz se nevztahuje na akreditované diplomaty, kteří se po případném příjezdu musejí podrobit 14- denní karanténě.

aktuální podmínky pro vstup do Malajsie (PDF, 998 KB)

OPATŘENÍ a DOPRAVA:
Opatření na omezení pohybu bylo opakovaně prodlouženo a v současnosti platí do 9. června 2020. V souvislosti s opatřením na omezení pohybu je doprava uvnitř Malajsie značně omezena.

aktuální verze CMCO (PDF, 806 KB)

Přestože letecké společnosti v minulých týdnech výrazně omezily své lety, turisté stále mohou opustit Malajsii komerčními lety. Qatar Airways oznámil záměr graduálního znovuotevření letů do desítek evropských destinací v průběhu května a června, naopak Emirates nepředpokládají lety do Evropy před červencem 2020. Malaysian Airlines zatím létá 1x týdně do Londýna.

ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE:

Ministerstvo zahraničních věcí Malajsie https://www.kln.gov.my

Ministerstvo zdravotnictví Malajsie https://www.moh.gov.my

Aktuální informace k šíření Covid - 19 https://www.thestar.com.my/news/nation/2020/03/23/covid-19-current-situation-in-malaysia-updated-daily

 

PAPUA NOVÁ GUINEA

VSTUP NA ÚZEMÍ A TRANZIT:
Platí zákaz vstupu do země a letištního tranzitu pro všechny cizí státní příslušníky. Zákaz se nevztahuje na osoby s dlouhodobým pobytovým oprávněním a na akreditované diplomaty, kteří se po případném příjezdu musejí podrobit 14- denní karanténě.

ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE:

Ministerstvo zdravotnictví Papuy Nové Guineje http://www.health.gov.pg/subindex.php?news=1