česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Informace o cestování do Malajsie

(Archivní článek, platnost skončena 08.12.2020 / 03:15.)

VYCESTOVÁNÍ Z ČESKÉ REPUBLIKY:
Aktuální informace o podmínkách vycestování z ČR a vstupu do ČR jsou zveřejněny na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

MALAJSIE

VSTUP NA ÚZEMÍ A TRANZIT:
Od 18. března 2020 platí zákaz vstupu do země a letištního tranzitu pro všechny cizí státní příslušníky. Zákaz se nevztahuje na akreditované diplomaty, kteří se po případném příjezdu musejí podrobit 14- denní karanténě. Dne 21. července 2020 malajsijská vláda oznámila, že všichni občané vstupující do Malajsie, ať Malajsijci nebo cizinci s mimořádným povolením vstupu, budou opět muset na své náklady podstoupit 14 denní karanténu ve státem určených karanténních nařízeních, nikoli doma.

aktuální podmínky pro vstup do Malajsie (PDF, 998 KB)

OPATŘENÍ a DOPRAVA:
Opatření na omezení pohybu bylo opakovaně prodlouženo a v současnosti platí tzv. Opatření na omezení pohybu pro obnovu (RMCO) do 31. srpna 2020. Cestování mezi jednotlivými státy Malajsie je povoleno od 10. června 2020, nicméně hranice země zůstávají uzavřeny.

aktuální verze RMCO (PDF, 589 KB)

Přestože letecké společnosti v minulých týdnech výrazně omezily své lety, turisté stále mohou opustit Malajsii komerčními lety. Lety do četných destinací obnovila společnost Qatar Airways, naopak Emirates nepředpokládají lety do Evropy před červencem 2020. Své lety obnovila 3x týdně KLM. Obnovení letů chystá v červnu rovněž Turkish Airlines.

ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE:

Ministerstvo zahraničních věcí Malajsie https://www.kln.gov.my

Ministerstvo zdravotnictví Malajsie https://www.moh.gov.my

Aktuální informace k šíření Covid - 19 https://www.thestar.com.my/news/nation/2020/03/23/covid-19-current-situation-in-malaysia-updated-daily

 

PAPUA NOVÁ GUINEA

VSTUP NA ÚZEMÍ A TRANZIT:
Platí zákaz vstupu do země a letištního tranzitu pro všechny cizí státní příslušníky. Zákaz se nevztahuje na osoby s dlouhodobým pobytovým oprávněním a na akreditované diplomaty, kteří se po případném příjezdu musejí podrobit 14- denní karanténě.

ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE:

Ministerstvo zdravotnictví Papuy Nové Guineje http://www.health.gov.pg/subindex.php?news=1