česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Doporučení k cestám do Malajsie

Malajsie nepatří mezi země se zvýšeným rizikem teroristických útoků. Ve východní části země se však mohou nacházet bojovníci tzv. Islámského státu z Blízkého východu a malajsijské bezpečnostní složky v souvislosti s rozkrýváním jejich sítí a možným nebezpečím podnikají pravidelné rozsáhlé proti osobám podezřelým z přípravy teroristických činů. Českým občanům proto při návštěvě Malajsie doporučujeme dbát zvýšené opatrnosti.

Dále se nedoporučuje cestování do pobřežních oblastí východu malajsijského státu Sabah. V minulých letech tam sporadicky působili členové teroristických skupin z jižních Filipín, kteří prováděli únosy zahraničních turistů a požadovali vysoké výkupné. V několika případech únosy skončily smrtí rukojmích.

V celé Malajsii existuje zvýšené riziko výskytu drobných krádeží a loupežných přepadení turistů. Cestovatelům doporučujeme zvýšené obezřetnosti a úschovu dokladů a cenností na bezpečných místech. Pokud už k loupežnému přepadení dojde, v zájmu vlastní bezpečnosti se nedoporučuje klást odpor.

Ministerstvo zahraničních věcí doporučuje všem cestovatelům registrovat se v databázi DROZD (http://drozd.mzv.cz).