česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: @ Velvyslanectví Kuala Lumpur
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České firmy představily své know-how v oblasti zelených technologií

(Archivní článek, platnost skončena 24.12.2021 / 12:25.)

Ve dnech 17. – 20. listopadu 2019 navštívil ministr životního prostředí Richard Brabec Malajsii v doprovodu zástupců Svazu průmyslu a dopravy ČR a početné podnikatelské delegace, která v rámci projektu ekonomické diplomacie představila špičkové české technologie z oboru životního prostředí a navázala důležité obchodní kontakty.
 

Vrcholem návštěvy byl podpis pěti dohod o spolupráci a porozumění, který se uskutečnit během zahájení Česko-malajsijského podnikatelského fóra v Kuala Lumpur. Fóra se zúčastnilo z malajsijské strany cca 100 zástupců firem a asociací. Fórum bylo organizováno ve spolupráci s GreenTech Corporation za přítomnosti ministryně energetiky, technologie, vědy, klimatických změn a životního prostředí Yeo Bee Yin. Následovala B2B jednání, která byla zakončena networkingovým koktejlem, na který byli přizváni další zástupci státní správy, členové vlády a další malajsijští partneři.

Další významnou akcí během návštěvy ministra Brabce bylo podnikatelské fórum v Kota Kinabalu, které se uskutečnilo společně s místní čínskou a malajsijskou obchodní komorou, která sdružuje firmy se sídlem ve státě Sabah. Fórum bylo zahájeno ministrem průmyslu a obchodu YB Datuk Seri Panglima Wilfred Madius Tangau.

Ministr Brabec v doprovodu 3 českých vysokých škol (Západočeská univerzita v Plzni, Univerzita Palackého v Olomouci a soukromá Vysoká škola mezinárodních a veřejných vztahů Praha), byl přijat rektorem největší státní univerzity ve východní Malajsii, Prof. Taufiqem Yap Yun Hinem a došlo k podepsání tří Letters of Intent University Malaysia Sabah se všemi přítomnými českými subjekty.

Návštěva národního parku Kinabalu byla zaměřena na výměnu informací týkající se systému plošné ochrany životního prostředí a managementu národních parků.

 

Renata Brandstätterová, ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Kuala Lumpur

 

Galerie


České firmy představily své know-how v oblasti zelených technologií