česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Kuala Lumpur
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České firmy z oblasti těžby prezentovaly své know-how v Malajsii

(Archivní článek, platnost skončena 25.02.2022 / 14:58.)

Velvyslanectví ČR v Kuala Lumpur zorganizovalo oborovou misi českých firem z oblasti průzkumu, těžby a zpracování nerostných surovin ve dnech 29. ledna – 1. února 2019 na základě MZV ČR schváleného projektu ekonomické diplomacie tzv. „PROPED“.

 

Podnikatelský worshop s názvem „Prezentace českých firem z oblasti průzkumu, těžby a zpracování nerostných surovin“ se uskutečnilo za podpory regionální vlády provincie Perak a sultanátu Kedah Darul Aman, kteří projevili zájem o navázání spolupráce zaměřeného na moderní trendy a využití křemenných písků, environmentální problematiku a představení moderní těžební a úpravárenské technologie.

České firmy (Get s.r.o., INCO engineering s.r.o., Ferrit s.r.o.) včetně České geologické služby a oborových asociací geologů a těžební techniky (CDT - spolek České dobývací techniky a ČALG - česká asociace ložiskových geologů) vedené zástupcem Odboru surovinové politiky Ministerstva průmyslu a obchodu Ing. Vladimírem Bomberovičem, se zaměřily na předávání know-how v oblastech geologie, moderních metod mapování, odběru vzorků, zpracování a interpretace geologických a environmentálních dat, oblast životního prostředí a problematiku sanací a rekultivací.

Mise navštívila stát Perak bohatý na naleziště nerostných surovin (z průmyslových minerálů jsou to především kaolin, křemen a magnezit) a vedla odborná jednání se zástupci věcně příslušných institucí včetně Státní geologické služby a také se zástupci těžebních asociací. Zlatým hřebem programu mise bylo přijetím korunním princem Tengku Sarafudin Badlishah Ibni Sultan Sallehuddin z provincie Kedah, který požádal české firmy o spolupráci a pozval k návštěvě provincie Kedah. Přítomny jednání byly také těžebních společnosti včetně státní společnosti Permodalan Kedah Berhad.

Realizace tohoto projektu napomohla k další výměně informací a byla také přínosem k navázání nových kontaktů a posouzení možné další konkrétní spolupráce v dané oblasti.

 

Renata Brandstätterová, ekonomický diplomat, Velvyslanectví České republiky v Kuala Lumpur

 

Galerie


České firmy z oblasti těžby prezentovaly své know-how v Malajsii