česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: LINET
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Počet lůžek od LINETu se v Malajsii blíží tisícovce

Český výrobce nemocničních lůžek LINET se pomalu ale jistě řadí mezi nejvýznamnější dodavatele na malajsijském trhu, když v posledních 8 letech uspěl s 1000 z nich. Zakázky v řádech desítek milionů Kč jsou výrazným úspěchem českého exportu v Malajsii.
 

I přes poměrně dlouhý lockdown a omezení mezinárodního cestování a obchodu se firmě LINET podařilo instalovat již 1000 lůžek, z většiny dodaných do státních nemocnic na jednotky intenzivní péče. Mimochodem, lůžka od LINETu se nacházejí i na Papui Nové Guinei, která rovněž spadá pod působnost Velvyslanectví České republiky v Kuala Lumpur.

Na jednotce intenzivní péče

 

Trhy zemí jihovýchodní Asie se nacházejí ve fázi křivky demografického vývoje definovanou nástupem stárnoucí populace. Svou roli i zde hrají sociologické změny a přenos tradiční zodpovědnosti z rodiny na stát a sociální systém. Na vše toto chce být významný světový výrobce nemocničních lůžek, firma LINET, připravena již v předstihu. Zákazníky v tomto ohledu představují nejen nemocniční zařízení, ale také ústavy sociální péče a akademická, vědecká a výzkumná zařízení.

Velvyslanec České republiky v Malajsii, Milan Hupcej, vidí v úspěchu LINETu příležitost pro širší okruh firem zdravotnického sektoru: „Malajsie je známá svým vyspělým zdravotnickým sektorem i nabídkou zdravotní turistiky pro třetí země. Již takto rozvinutá infrastruktura potřebuje další vybavení, a to během období ještě umocněného největší epidemiologickou výzvou naší generace. Úspěch české firmy LINET je dokladem toho, že místní trh představuje příležitost i pro další řešení v rámci integrovaných dodávek“.

Výkonný ředitel LINET Asia, Alexandr Jernek, souhlasně uvedl, že „zdar společnosti LINET na malajsijském trhu je výsledkem dlouhodobého úsilí, silného distribučního zastoupení i individuálního přístupu k místním potřebám a s nabízenou podporou Asociace, velvyslanectví a ministerstev zahraničních věcí i zdravotnictví ČR jsou další perspektivy zajímavé nejen pro LINET, ale i ostatní české zdravotnické výrobce.“

 

Dodané lůžka

 

Otevírá se tím prostor pro další rozvoj obchodních aktivit firem sdružených v Asociaci výrobců a dodavatelů zdravotnického zařízení na malajsijském trhu. Velvyslanectví České republiky v Kuala Lumpur se podpoře tohoto sektoru dlouhodobě věnuje a i v postpandemickém období chce navázat na poskytnutí maximální podpory. V tomto ohledu nedávno seznámilo s českou zdravotnickou technikou např. i vedení významného střediska Národního kardiologického institutu. (National Heart Institute).

 

Milan Dostál, obchodní rada, Velvyslanectví České republiky v Kuala Lumpur