česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: www.eu2022.cz
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Seminář ke konektivitě - výzva k účasti českým subjektům

Kdy: 14.10.2022 10:00 - 14:00, Kde: Kuala Lumpur

Velvyslanectví České republiky v Kuala Lumpur se připravuje na české předsednictví v Radě Evropské unie, které se bude konat od 1. července 2022 po dobu 6 měsíců. Oblast Indo-Pacifiku patří mezi geografické priority zahraniční politiky České republiky a i tohoto předsednictví. Dalším průsečíkem našich zájmů a cílů Evropské unie spočívá v zaměření na podporu konektivity. Proto se Velvyslanectví České republiky v Kuala Lumpur rozhodlo uspořádat Seminář na podporu konektivity jako stěžejní akce v Malajsii během zmíněného předsednictví, a to 14. října 2022.

 

Velvyslanectví České republiky v Malajsii  s potěšením informuje o konání nadcházející akce „Czech Republic – Malaysia Connectivity Seminar“, jejímž cílem je spojit české a malajsijské zainteresované strany, které hledají tato inovativní řešení pro transformaci svého podnikání či jiné činnosti. Tato akce je pořádána ve spolupráci s Delegací Evropské unie v Malajsii a EUROCHAMem.

 

Tento seminář je plánován jako jedna z networkingových akcí v rámci českého předsednictví v Radě EU a je plně v návaznosti na Strategii EU pro spolupráci s Indo-Pacifikem, tedy geografickým územím, které představuje rovněž prioritu české zahraniční politiky a výše zmíněného předsednictví. Cílem tohoto semináře je představit prostor pro spolupráci při budování fyzických, digitálních, energetických a mezilidských sítí komplexním, udržitelným, odolným, transparentním, inkluzivním a životaschopným způsobem s důrazem na přístup založený na jasných pravidlech.

 

Velvyslanectví České republiky v Kuala Lumpur tak vyzývá k účasti české společnosti zabývající se aktivitami spadající pod oblast konektivity, s odbornými znalostmi v oblastech, jako jsou mimo jiné – doprava (automobilový průmysl, železnice, civilní a obranné letectví), infrastruktura (energetický sektor, zdravotnictví a zdravotnická zařízení, odolná infrastruktura, logistika), digitální (kybernetická bezpečnost, FinTech, AI, IoT, Blockchain, správa velkých dat, automatizace), lidská dimenze konektivita (mobilita studentů, vysokoškolské vzdělávání, cestovní ruch, výzkum, věda) a dalších.

 

Ilustrační foto

 

Akci, která se uskuteční 14. října 2022, zahájí svými proslovy velvyslanec p. Milan Hupcej za Českou republiku a p. Michalis Rokas za Delegaci Evropské unie, a to v hotelu Double Tree by Hilton, The Intermark, 348 Jalan Tun Razak v Kuala Lumpur.  Dopolední akce bude zakončena networkingovým obědem.

 

Z Malajsie očekáváme účast na straně velkých korporací, malých a středních podniků, začínajících společnosti z různých sektorů včetně, ale nejen, automobilového průmyslu / mobility, energetiky, námořní dopravy, ropy, ropy a zemního plynu, vody, potravinářství / zemědělství, letectví, kosmonautiky, farmacie, maloobchodu, zdravotnictví, výrobního sektoru, logistiky a další sektorů hledající propojení a transformaci prostřednictvím mezinárodní spolupráce a přenosu know-how z jedné z předních technologických zemí v rámci Evropské unie.

V případě zájmu o aktivní účast kontaktujte obchodní úsek velvyslanectví na Milan_Dostal@mzv.cz

 

Milan Dostál, obchodní rada, Velvyslanectví České republiky v Kuala Lumpur