عربي  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Český ministr zahraničních věcí zahájil podnikatelské fórum v Dauhá

Český ministr zahraničních věcí, Tomáš Petříček, se v rámci své oficiální státní návštěvy Kataru dne 30. 10. 2019 zúčastnil česko-katarského podnikatelského fóra, které proběhlo pod oficiální záštitou katarské obchodní komory ve spolupráci s Hospodářskou komorou ČR. Akce se zúčastnilo na dvě desítky českých firem a zhruba padesátka firem z katarské strany. Na akci, kterou organizačně zajišťovalo české velvyslanectví v Kuvajtu, byly k vidění i české škodovky.

Podnikatelské fórum, které zahájil předseda katarské obchodní komory, šejk Khalífa Bin Jásim Al-Thání, společně s českým ministrem zahraničních věcí a vice prezidentem HK ČR, byla poslední z řady společných česko-katarských iniciativ, které demonstrují stále rostoucí zájem české podnikatelské komunity o tento malý, avšak extrémně bohatý ropný emirát v Perském zálivu. České firmy z oblasti obranných a bezpečnostních technologií, lázeňství, designu, energetiky a vodohospodářství, či investic a nemovitost, měly možnost poznat místní podnikatelské prostředí a potkat se s potenciálními obchodními partnery.

Program podnikatelské delegace kromě vlastního fóra zahrnoval například i návštěvu katarského vědecko-technologického parku či prohlídku jednoho z fotbalových stadiónů, kde se již za necelé 3 roky bude hrát světový šampionát. Čeští podnikatelé si pochvalovali dynamickou atmosféru malé "našláplé" země, která skýtá nejen v souvislosti s fotbalem zajímavé obchodní příležitosti. Po roce 2017 se Katar ještě více otevřel světu, liberalizoval svoji obchodní a investiční legislativu a hledá nové obchodní partnery, technologie a know-how. Pro mnohé české podnikatele se tak tato země může stát pověstnou branou na trhy Zálivu či Blízkého východu. 

Jakub Jaroš, obchodní diplomat, Zastupitelský úřad ČR v Kuvajtu

Galerie


Katar - ministr Petříček