عربي  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Jakub Jaroš
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Čeští potravináři se prezentovali v Kuvajtu

Dne 25. října 2017 se v prostorách kuvajtské obchodní komory uskutečnil obchodní seminář, na kterém čeští potravinářští producenti prezentovali své společnosti a výrobky zástupcům kuvajtských potravinářských firem.
 

Potravinářská mise byla realizovaná v rámci projektů ekonomické diplomacie (PROPED) v úzké spolupráci českého velvyslanectví v Kuvajtu, Potravinářské komory ČR a Ministerstva zemědělství ČR. Mise se zúčastnilo 5 českých společností: Madeta, Mlékárny Olešnice, Bohemia Milk a Moravia Lacto, Blanická bramborářská, Svoboda – výroba domácích knedlíků a Praga Sugar/Golden Water).

Z kuvajtské strany byla při organizaci akce hlavním partnerem českého velvyslanectví kuvajtská obchodní komora, která poskytla prostory pro jednání a pomohla s oslovením a pozváním kuvajtských firem, kterých se na seminář dostavilo 15. Cílem semináře bylo podpořit obchodní aktivity českých firem v teritoriu, zviditelnit české potraviny a přispět k navázání obchodních kontaktů v Kuvajtu. Český velvyslanec v Kuvajtu, Martin Dvořák, který akci zahájil za českou stranu, seminář hodnotí velice pozitivně: „cíl semináře byl jednoznačně naplněn a ohlasy byly veskrze pozitivní jak z české, tak z kuvajtské strany“. Obchodní jednání jednotlivých českých firem s jejich kuvajtskými protějšky trvala zhruba 2 hodiny a většině českých společností se podařilo navázat užitečné kontakty. Řada kuvajtských firem o české společnosti projevila zájem a pochvalovala si kvalitu českých výrobků.

Velvyslanectví ČR v Kuvajtu seminář propagovalo mimo jiné i prostřednictvím sociálních médií – informace a fotografie z akce jsou dostupné zde.

Jakub Jaroš, ekonomický diplomat, zastupitelský úřad Kuvajt