عربي  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Velvyslanectví ČR v Kuvajtu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

CzechTourism a české cestovky lákají kuvajtské turisty do Čech

Dne 19. listopadu 2017 se v prostorách hotelu J.W. Marriott Kuwait uskutečnil seminář s názvem „Czech Republic – Land of Stories“, na kterém zástupci agentury CzechTourism a českých cestovních kanceláří a lázní prezentovali kuvajtskému publiku Českou republiku jako turisticky přitažlivou destinaci.

Seminář, na jehož přípravě se v rámci projektů ekonomické diplomacie (PROPED) podílelo české velvyslancetví v Kuvajtu, byl součástí širšího roadshow CzechTourism v Kuvajtu, Iránu a Spojených arabských emirátech, a měl za cíl přiblížit kuvajtskému publiku atraktivitu České republiky jako turistické destinace, vysokou úroveň českého lázeňství a zdravotnictví, ale i nepřeberné možnosti volnočasového a sportovního vyžití, zážitkové turistiky a přírodních a kulturních krás země. Kromě možnosti prezentovat krásy naší vlasti měli přítomní zástupci českých lázní a cestovek příležitost setkat se tváří v tvář se svými kuvajtskými protějšky, představit jim své služby a domluvit se na případné obchodní spolupráci.

Soudě dle pozitivních ohlasů kuvajtských účastníků a hostů semináře a následné večerní recepce slavila akce úspěch, což mimo jiné dokládá i zájem kuvajtských médií. Seminář byl ze strany zastupitelského úřadu pokryt i na sociálních sítích (Facebook) a fotografie z akce je možné shlédnout na FB účtu zastupitelského úřadu.

Jakub Jaroš, ekonomický diplomat, zastupitelský úřad Kuvajt