عربي  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Kuvajt bude hostit konferenci o investičních a obchodních příležitostech v Iráku

Dne 13. února 2018 se v Kuvajtu bude konat konference zaměřená na investiční a obchodní příležitosti v rámci obnovy válkou zničených oblastí Iráku. Na konferenci mají být soukromému sektoru představeny investiční a rozvojové projekty pro Irák za celkem 85 mld. USD. Organizátoři počítají s účastí investorů a firem z celého světa. Projekty pro Irák by mohly skýtat zajímavé obchodní příležitosti i pro české společnosti.
 

Konference s přiléhavým názvem „Investujte v Iráku“ je jednou z akcí probíhajících na okraj mezinárodní dárcovské konference k Iráku („Kuwait International Conference for Reconstruction of Iraq“). Organizátory akce jsou Kuvajtská obchodní komora (Kuwait Chamber of Commerce and Industry) ve spolupráci s Národní investiční komisí Republiky Irák (National Investment Commission of the Republic of Iraq), Světovou bankou a Kuvajtským fondem pro hospodářský rozvoj arabských států (Kuwait Fund for Arab Economic Development).

Dle organizátorů se konference zúčastní investoři a společnosti z celého světa, kterým budou představeny studie proveditelnosti a licence pro 60 velkých investičních projektů v Iráku v celkové hodnotě 85 mld. USD v oblastech stavebnictví, těžby a zpracování ropy a plynu, elektroenergetiky, vodohospodářství, dopravy, odpadního hospodářství, zdravotnictví, vzdělávání a zemědělství. Projekty mají mít podporu ve formě garancí Světové banky a mají být zaměřeny na obnovu válkou postižených a zpustošených oblastí Iráku. Základní informace o akci jsou k dispozici na oficiálních stránkách kuvajtské hospodářské komory. Jedná se o akci primárně zaměřenou na investory a podnikatele a účast na ní by mohla být zajímavá rovněž pro české podnikatelské subjekty. Uzávěrka pro online přihlášky je do 24. ledna 2018.

Jakub Jaroš, ekonomický diplomat, zastupitelský úřad Kuvajt