عربي  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Kuvajt
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Podnikatelská mise náměstka ministra obrany měla v Kuvajtu ohlas

V Kuvajtu se ve dnech 22. až 24. května 2021 uskutečnila, v kovidové době historicky první, návštěva náměstka ministra obrany Tomáše Kopečného v doprovodu podnikatelské delegace sedmi předních firem z obranného průmyslu. Akce byla zorganizována v rámci projektu ekonomické diplomacie

Náměstek Kopečný byl slavnostně přijat v sídle Kuvajtské národní gardy (KNG) J. E. generálem šejchem Ahmedem Al-Nawafem Al-Ahmadem Al-Sabahem, zástupcem náčelníka KNG a zároveň synem kuvajtského emíra. Náměstek pohovořil o historicky přátelských česko-kuvajtských vztazích a perspektivách budoucí spolupráce na mezivládní úrovni v oblasti obrany a bezpečnosti. Vyzdvihl expertízu českých firem v mnoha oblastech obrany a schopnost nabídnout komplexní řešení šité na míru potřebám kuvajtské strany. Právě Kuvajtská národní garda majoritně stojí za nákupy vybavení pro výzbroj a bezpečnost v zemi.

Jednotlivé firmy stručně představily svoji nabídku produktů a služeb, která by se mohla setkat s poptávkou KNG.  Zástupci jednotlivých firem byli totiž den před jednáním instruováni o vybavení a potřebách kuvajtské strany britským brigadierem, jenž sloužil v Kuvajtu a jehož ekonomická diplomatka na brífink s firmami přizvala.

Náměstek Tomáš Kopečný byl se svou doprovodnou delegací přijat rovněž na Ministerstvu vnitra Státu Kuvajt náměstkem J. E. plukovníkem Essamem Al-Nahamem a dále šéfem kuvajtského hasičského záchranného sboru J. E. generálem Khaledem Al-Mikradem. I v těchto institucích česká nabídka zaujala svým inovativním a komplexním řešením a profesionální prezentací. České velvyslanectví v Kuvajtu bude i nadále rozvíjet nakročení do nové éry česko-kuvajtských obchodních vztahů v obraně a podporovat konkrétní projekty českých firem.

Tereza Valášková, ekonomická diplomatka, zastupitelský úřad Kuvajt