عربي  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Kuvajt
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

ŠKODA AUTO v náručí nového distributora v Kuvajtu

ŠKODA AUTO v Kuvajtu získala před necelým rokem nového partnera.
Podařilo se uzavřít partnerství s tradičním distributorem automobilů evropské provenience na kuvajtském trhu,  Behbehani Motors Company.

Přestože pro Kuvajťany je ŠKODA zatím relativně novou značkou, existuje na trhu značný potenciál expanze pod střechou tradičního místního prodejce – uznávané rodinné firmy Behbehani Motors Company. „Vážíme si nového partnerství s Behbehani Motors Company. Od spolupráce si slibujeme další posílení pozice na kuvajtském trhu,“ uvádí Martin Jahn, člen představenstva ŠKODA AUTO pro prodej a marketing. Po necelém roce se podařilo společnost ŠKODA AUTO dostat do první desítky nejvýznamnějších českých exportérů v Kuvajtu. Její vývozy narostly v meziročním srovnání téměř o 800 %.

Behbehani Motors Company je v Kuvajtu jedním z nejznámějších, úspěšně zavedených prodejců řady prestižních značek široké palety zboží od luxusních hodinek až po automobily. Řadí se mezi lídry v prodeji osobních vozů z Evropy. Již od roku 1957 disponuje licencí na prodej luxusní značky Porsche a Volkswagen, k nimž od května 2021 přidal i vozy ŠKODA. Behbehani Motors Company uvedla vozy značky ŠKODA na trh masivní reklamní kampaní, kterou v pravidelných intervalech opakuje. Svými aktivitami také přispívá k šíření pozitivní image České republiky.

Do spolupráce a propagace se aktivně zapojil i zastupitelský úřad v Kuvajtu. Mezi velvyslanectvím a prodejcem probíhá pravidelná komunikace a vzájemné návštěvy. Pan Abdul Mohsen Behbehani, ředitel nově vzniklé firmy, sdělil, že vedle prodeje modelů ŠKODA OCTAVIA, SUPERB a SCALA se zaměří na prodej SUV modelů KAMIQ, KAROQ a KODIAQ. Vzhledem k místním podmínkám jsou právě v Kuvajtu auta typu SUV s pohonem na všechna čtyři kola velmi oblíbená a mají tu u zákazníků největší úspěch. Behbehani Motors Company přitom cílí nejen na početnou skupinu egyptských a indických expatů, kteří vozy ŠKODA ze svých zemí dobře znají, ale i na Kuvajťany a firemní flotily. Automobily značky ŠKODA pronajímá mj. i na kuvajtském letišti. Velvyslanectví od počátku nabídlo spolupráci při prezentaci značky a vozů ŠKODA ve svých prostorách. Model ŠKODA SUPERB Laurin & Klement, jako vozidlo velvyslance, reprezentuje tradiční českou značku v Kuvajtu. Velvyslanec jej využívá jako tzv. jedničkový vůz a s umístěnou vlajkou ČR hrdě podporuje zviditelnění českého výrobce účastí na oficiálních návštěvách i v rámci propagačních akcí distributora v Kuvajtu.

Při návštěvě autosalonu, kde již stojí široký sortiment nových  modelů vozů ŠKODA, diskutovala ekonomická diplomatka s manažerem firmy prodejní a marketingové plány distributora s cílem rozšířit v Kuvajtu vozy dovážené z České republiky. Zároveň byla dohodnuta možnost zviditelnění České republiky v rámci propagační kampaně v Kuvajtu. Pan Ali Behbehani při setkání s českým velvyslancem Jaroslavem Sirem ocenil a poděkoval, že využívá vůz ŠKODA SUPERB. Pozval představitele velvyslanectví, aby se podíleli na slavnostním otevření nově budovaného autosalonu ŠKODA a prezentovali české vozy i Českou republiku. Velvyslanec má v autosalonu vystoupit se svým projevem, kde mají být rovněž umístěny prezentační materiály o České republice. Recipročně bylo dojednáno vystavení vozů ŠKODA při příležitosti recepcí na Velvyslanectví ČR s účastí zástupců ŠKODA AUTO a další aktivity vedoucí ke vzájemně prospěšné spolupráci.

Ing. Tereza Valášková, Ph.D., ekonomická diplomatka ZÚ Kuvajt