عربي  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

V Kuvajtu v říjnu s poklesem teplot začíná sezóna veletrhů a konferencí

Ačkoliv kuvajtská nabídka co do velikosti a úrovně akcí nemůže konkurovat vyhlášeným veletrhům a kongresům v Dubaji, pro aktivní české firmy může být účast na veletrhu v Kuvajtu vstupní branou na tento trh. Zastupitelský úřad ČR v Kuvajtu pro české firmy vytipoval několik zajímavých nadcházejících akcí v teritoriu z oblasti energetiky, potravinářství, turismu a lázeňství, obranného, bezpečnostního a leteckého průmyslu.

Hned koncem října se uskuteční konference a veletrh s názvem Kuwait Smart Grid Conference & Exhibition se zaměřením na současný stav a budoucí vývoj technologií chytrých sítí, obnovitelných zdrojů energie, energetickou účinnost a smart metering v regionu Perského zálivu. Jednodenní akci, kterou 30. 10. 2019 oficiálně zahájí kuvajtský ministr energetiky a ropy, Dr. Khalíd Al Fadel, organizuje ve spolupráci s kuvajtskou asociací inženýrů nezisková organizace EU-GCC Clean Energy Technology Network. Komerční subjekty se akce účastní buď v roli sponzorů konference, kteří aktivně vystoupí v některém z panelů, či účastníků konference, kteří si zakoupením konferenčního balíčku za 1500 KWD zajistí výstavní stánek o velikosti 3 x 3 m2 a logo na marketingových materiálech konference. Více informací o akci je k dispozici na www.kuwaitelectric.com, případně u organizátora (tel.: 00965/22462212, e-mail: talal@promediakw.com).

Další akcí v sektoru energetiky je Kuwait Downstream Summit (KDS), což je konference věnovaná rafinérskému sektoru a distribučním sítím. Panelisté promluví k tématům očekávaných výzev a nadcházejících proměn tohoto sektoru, finančních nástrojů a investičních příležitostí pro firmy jak v regionu, tak konkrétně v Kuvajtu. Organizátoři konference, která se uskuteční ve dnech 6. -7. 4. 2020, nabízejí v jejím rámci delegátům možnost uspořádání bilaterálních obchodních jednání se zástupci firem působících na místním a regionálním trhu, kteří na konferenci budou vystupovat. Účastnický poplatek je pro firemní delegáty 1499 USD na osobu (1299 USD při rezervaci prostřednictvím zastupitelského úřadu). Více informací o akci je k dispozici na www.wpsummits.com/kds, případně u organizátora (tel.: 00968/24788476, e-mail: robert@wpsummits.com).

V listopadu mají čeští tour operátoři, cestovní kanceláře a provozovatelé lázeňských či zdravotnických zařízení příležitost se prezentovat potenciálním kuvajtským partnerům v rámci akce Middle East Road Show 2019. Jak napovídá již samotný název akce, jedná se o turné po Saudské Arábii, Kuvajtu a Spojených arabských emirátech, pořádané národními turistickými agenturami visegrádských zemí (Česko, Slovensko, Polsko a Maďarsko). Prezentace a B2B seminář v Kuvajtu se uskuteční dne 4. 11. 2019. Více informací o akci může poskytnout organizátor akce, Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky. Zájemci se musí registrovat u paní Moniky Čóriové (e-mail: monika.coriova@mindop.sk, tel.: 00421/259494321).

V prosinci se českým výrobcům z oblasti branně-bezpečnostních technologií a leteckého průmyslu naskýtá příležitost navštívit akci s názvem GDA 2019 – Gulf Defense and Aerospace Exhibition, která se uskuteční ve dnech 10. – 12. 12. 2019 v prostorách kuvajtského mezinárodního výstaviště v Mishrefu. Největší a nejvýznamnější akce svého druhu v Kuvajtu pod záštitou kuvajtského ministerstva obrany, ministerstva vnitra a kuvajtské národní gardy v dvouletém intervalu pravidelně přitahuje mnoho účastníků z Evropy, USA, Blízkého východu a jihovýchodní Asie. Naposledy se v roce 2017 dle údajů organizátora akce zúčastnilo 8529 delegátů z 20 zemí světa, kteří měli na výstavní ploše o celkové výměře 21 tis. m2 příležitost prezentovat své firmy a produkty zástupcům obranného a bezpečnostního sektoru zejména z Kuvajtu a ostatních států GCC. Účast je pro návštěvníky bezplatná po registraci na portále gdavisitors.tntexpo.net. V případě, že chce firma na veletrhu vystavovat, musí zaplatit za individuálně dojednaný balíček, který obsahuje pronájem stánku a další marketingové a organizační služby. Více informací o akci je k dispozici na www.gulfdefense.com, případně u organizátora (tel.: 0040/213276651, e-mail: adelina@tntexpo.com).

Měsíc po GDA 2019 se pak v Kuvajtu ve dnech 15. – 18. 1. 2020 uskuteční přehlídka aviatického průmyslu Kuwait Aviation Show 2020, což může být příležitost pro české výrobce nejen letadel, ale například i technologií letového provozu či radarových systémů. Zastupitelský úřad ČR v Kuvajtu bude mít na akci svého zástupce a organizátor zve k účasti rovněž české společnosti. Účastnický poplatek pro firemní delegáty činí dle organizátora 6000 USD za osobu a firemní stánek o rozměrech 3 x 3 m2, včetně veškerého servisu a loga společnosti na propagačních materiálech. Více informací o akci je k dispozici na www.kuwaitaviationshow.com, případně u organizátora (tel.: 00965/22433765, e-mail: n.hussien@kuwaitaviationshow.com).

Pro české producenty potravin a zemědělských technologií pak může být zajímavým veletrhem Kuwait International Agro Food Expo (KIAFE) 2020, který se uskuteční ve dnech 1. – 2. 4. 2020 v prostorách kuvajtského mezinárodního výstaviště v Mishrefu pod záštitou kuvajtské Public Authority for Agriculture Affairs and Fish Resources (PAAFR) a Public Authority for Food and Nutrition (PAFN). Pořadatel v komunikaci se zastupitelským úřadem přislíbil českým firmám nabídnout stánek o rozměrech 3 x 3 m2 za zvýhodněnou cenu 2500 USD, oproti běžně účtovaným 3900 USD. Více informací o akci je k dispozici na www.kuwait-food.com, případně u organizátora (tel.: 0091/8105007568, e-mail: kabir@pineex.com).

V případě zájmu o účast na některém z veletrhů je možné kontaktovat obchodně-ekonomického diplomata zastupitelského úřadu, který může poskytnout další informace a případně doprovodit firemního zástupce na akci. Tento příspěvek byl zpracován na základě údajů z marketingových materiálů a pozvánek obdržených zastupitelským úřadem, informací získaných od pořadatelů a z veřejných zdrojů. Příspěvek má sloužit jako praktická a užitečná úvodní informace o příležitostech na kuvajtském trhu pro české exportéry, nikoliv ke komerční propagaci výše uvedených akcí. Zastupitelský úřad neručí za přesnost a správnost uvedených údajů, ani za případné změny termínů či programu ze strany organizátorů. Zastupitelský úřad nenese zodpovědnost za případné finanční ztráty či jinou újmu způsobenou české společnosti organizátorem komerčního veletrhu.  

Jakub Jaroš, ekonomický diplomat Zastupitelského úřadu ČR v Kuvajtu