عربي  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Czech Embassy
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanectví pomáhá českým exportérům technologií požární bezpečnosti v Kuvajtu

České velvyslanectví v Kuvajtu ve dnech 15. - 16. ledna 2020 prostřednictvím svého ekonomického diplomata zorganizovalo řadu obchodních jednání a prezentací pro české exportéry požárně-bezpečnostních technologií, firmy FK Servis, Kovo-Lemini a Novitex Fashion. Jednání ukázala, že pro české výrobky je v Kuvajtu značný potenciál.

Dvoudenní maraton jednání a prezentací se zaměřil hlavně na navázání kontaktu s kuvajtskými firmami, které se přímo specializují na sektor požární ochrany budov, a jsou pro české exportéry tudíž potenciálními obchodními partnery na kuvajtském trhu. Co jednání ukázala? Především v nich vynikla vysoká technologická úroveň, vyspělost a inovativnost českých výrobků. Některé prezentované systémy a technologie jsou výsledkem vlastního vývoje českých firem, a jejich originalita a jedinečnost vyniká i ve světovém měřítku, což kuvajtští partneři patřičně ocenili. Jednání a prezentace zástupců českých společností a ekonomického diplomata rovněž kladla důraz na české průmyslové tradice a vysokou kvalitu českých výrobků. Výhodou je například i členství ČR v Evropské unii - české výrobky tudíž splňují náročné požadavky evropské legislativy, norem a standardů, což je v Kuvajtu velmi ceněný atribut vysoké kvality.

V neposlední řadě úspěšná akce s českými exportéry navázala na incomingovou misi kuvajtského požárního ředitelství do ČR, kterou velvyslanectví v Kuvajtu uspořádalo společně s Požárně atestačním a výzkumným ústavem stavebním (PAVUS) na jaře minulého roku. Po prohlídce prostor, vybavení, postupů a certifikací českého požárně-atestačního ústavu získal PAVUS od kuvajtského požárního ředitelství akreditaci pro Kuvajt, čímž se českým výrobcům s certifikací PAVUS otevřely dveře na kuvajtský trh.

Kromě cenných kontaktů a navázání spolupráce jednání českým firmám umožnila získat přehled o aktuálních stavebních projektech v Kuvajtu a identifikovat případné příležitosti pro uplatnění jejich technologií, což si čeští firemní zástupci velmi pochvalovali. Z jednání je jednoznačné, že české technologie mají v Kuvajtu velký potenciál a je o ně nemalý zájem. Čeští exportéři, kteří se na kuvajtském trhu chtějí etablovat, si musí v další fázi vybrat kvalitního a spolehlivého obchodního partnera, který je provede mnohými úskalími místního prostředí až k finálnímu obchodnímu úspěchu.

Jakub Jaroš, obchodní rada, Zastupitelský úřad ČR v Kuvajtu

Galerie


exportéři technologií požární bezpečnosti