عربي  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výzva k účasti na podzimní potravinářské misi do Kuvajtu

České velvyslanectví společně s Potravinářskou komorou České republiky a Ministerstvem zemědělství připravují potravinářskou misi do Kuvajtu, která se uskuteční v předposledním říjnovém týdnu.

Kuvajtský trh s potravinami je sice vysoce konkurenční, vykazuje však i nadále růst a velvyslanectví poslední dobou zaznamenává zvýšený zájem o české výrobky ze strany kuvajtských distribučních společností. Z české produkce by na kuvajtském trhu mohlo najít uplatnění mléko (sušené a kondenzované), sýry Akavi, produkty dětské výživy, nápoje a polévky v prášku, čokoláda a cukrovinky, med a marmelády, potravinové doplňky (omáčky, dochucovací přípravky), avšak i další sortiment, zejména výrobky zdravé výživy či jinak originální a kreativní produkty. To, že v Kuvajtu lze v gastronomii stále prorazit, pokud má podnikatel dobrý nápad, prokázal v poslední době například česko-kuvajtský podnikatelský start-up inspirovaný principy tzv. paleo diety, která odkazuje na stravu našich prapředků – jeskynních lidí. Ostatně celý segment zdravé výživy a biopotravin zažívá v Kuvajtu mohutný boom s tím, jak si kuvajtští strávníci navyklí na konzumaci pokrmů typu amerického fast food začínají uvědomovat negativní zdravotní dopady takového stravování.

Nové trendy a poptávka po zdravějším stravování může být příležitostí i pro české společnosti s dobrými nápady a výrobky. Proto se české velvyslanectví v Kuvajtu společně s Potravinářskou komorou ČR a Ministerstvem zemědělství rozhodly uspořádat potravinářskou misi do Kuvajtu, na kterou by tímto chtěly pozvat české potravinářské společnosti se zájmem o kuvajtský trh. Akce bude realizována v rámci projektů ekonomické diplomacie MZV a je předběžně plánována na 22. – 26. 10. 2017 v prostorách Kuvajtské obchodní a průmyslové komory. Účastníci si budou hradit letenku a náklady na ubytování a stravování. Zájemci o účast na akci se mohou obracet na Potravinářskou komoru České republiky (pondelicek@foodnet.cz).

Jakub Jaroš, ekonomický diplomat, zastupitelský úřad Kuvajt