عربي  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

COVID19 - aktuální podmínky cestování do Kuvajtu a návratu do ČR

Vstup na území Kuvajtu:
Dne 1. května 2022 ruší veškerá zdravotní kovidové protokoly a veškerá protikovidová opatření a přechází se na zcela běžný režim, jako byl před vypuknutím kovidové epidemie. To se týká všech vstupů do země včetně pozemních, letiště a přístavů.

  • Nošení masek na veřejných místech  je dobrovolné, a to jak uvnitř, tak ve vnějších prostorách. Jednotlivci, kteří mají kovidové symptomy, jsou však povinni masku nosit.
  •  Osoby mohou vstupovat na všechna veřejná místa, a to bez ohledu na její vakcinační status a bez povinnosti PCR testu.
  • Povinnost PCR testů jako podmínka ke vstupu do vzdělávacích institucí nebo na pracoviště se ruší.
  • Osoby, které přišly do styku s nakaženou osobou:

-    nepožaduje se karanténa bez ohledu na očkování

-    tyto osoby jsou povinny nosit po 14 dní od posledního kontaktu masku

-    pokud osoba vykazuje symptomy nákazy v tomto období, je povinna
      absolvovat PCR test;

  • Osoby nakažené COVID19 musí dodržet 5 denní karanténu od data nakažení a povinnost nosit masku na veřejných prostranstvích po dobu pěti dnů od ukončení karantény;
  • Osoby přijíždějící do Kuvajtu se nemusí prokázat plnou vakcinací ani PCR testem, bez ohledu na jejich stav očkovanosti;
  • Diváci mohou navštěvovat veškeré sportovní akce bez ohledu na jejich stav očkování;
  • Použití aplikace Schlonik se omezuje pouze na sledování nakažených osob;

Byla obnovena plně činnost kuvajtských konzulátů, ale nezačalo vydávání turistických víz, existuje pouze možnost e-viza. S okamžitou platností byla pro kuvajtské letiště, všechny přístavy a pozemní hraniční přechody, zrušena všechna omezení.
  
Přílet cestujících:

Cizí státní příslušníci mohou vstoupit do Kuvajtu, pokud disponují:

a/ platným povolením pobytu

b/ platným vízem viz bod d/; praxe udělování víz na letišti při vstupu byla zrušena a jsou fyzicky na letišti udělována pouze víza na základě systému e-víz, tj. víza již dopředu udělená po internetu!

d/ je možné požádat o turistické vízum, které se uděluje „on line“ způsobem na webu: https://evisa.moi.gov.kw/evisa/home_e.do

 

Testovací cesntra:

Všechny osoby se mohou nechat testovat ve vládou schválených testovacích centrech - Dar Al Shifa Hospital /Beirut Street, Hawally/, Global Med Clinic Medical Center /4th Ring Road, Mazaya Complex, Jabriya/, Kuwaiti German Laboratory /5 lokalit Salmiya, Jabriya, Al Shaab, Hawally, Jahra/, Metro Medical /2 lokality Farwaniya, Salmiya/, Jaber Al-Ahmad International Stadium center /Jassem Mohammad Al Kharafi Road, Ardiya/, Al Jazeera Aviation Center /Road 55, Airport District/, Subhan Medical Center /Hawally/, Jarallah German Specialist Clinic /15 Al Mutasim Street, Hawally/. Seznam je indikativní a ne vyčerpávající. Ceny testů jsou kolem 6 KWD (550 Kč).

 

Osoby s prodělaným Covidem:

Vstup do země bez omezení platí dle odstavce „Vstup na území Kuvajtu“ + platné  povolení vstupu/platným vízem

Děti:

Vstup do země bez omezení platí dle odstavce „Vstup na území Kuvajtu“ + platné  povolení vstupu/platným vízem

Příjezdový formulář:

Není vyžadován pro vstup, pouze platný pas s vízem.

Postup při nákaze Covidem:

Nutno kontaktovat jakoukoliv nemocnici. Pokud je PCR test pozitivní, pak dotyčný bude kontaktován místním MZd (MoH) prostřednictvím svého mobilního čísla, které uvedl při testování a na které mu přišel příslušný výsledek testu.

Tranzit:

V případě tranzitu nejsou vyžadovány od cestujících žádné zdravotní náležitosti (např. negativní PCR apod.)

Užitečné kontakty:

KW MZd zřídilo webovou stránku, na které je možné se zaregistrovat pro očkování:

https://cov19vaccine.moh.gov.kw/SPCMS/CVD_19_Vaccine_RegistrationAr.aspx

Je možné se obrátit na jakoukoliv nemocnici/testovací centrum, která jsou uvedena v sekci testované osoby

 

Podrobné informace:

S účinností od 20. února 2022 rozhodla KW vláda o zrušení zákazu cestování neočkovaných osob. Byla zrušena též povinnost pro všechny pasažéry se před nástupem do letadla do Kuvajtu předložit negativní PCR test. Vše se řídí podle pravidel cílové destinace.


Podmínky návratu do ČR:

Odlet cestujících z Kuvajtu:

- povinnost dodržovat zdravotní požadavky týkající používání ochranných a dezinfekčních prostředků, dodržování fyzického odstupu a dalších podmínek, které eventuálně vyžaduje svými interními předpisy jednotliví dopravci. 

Vlastní aktuální podmínky návratu do ČR naleznete na webové stránce: Pravidla návratu do ČR | Ministerstvo zahraničních věcí České republiky (mzv.cz)