عربي  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Katar aktuální upozornění na nové podmínky vstupu všech osob, platné od 13. července 2021

Česká republika je v Kataru vedena mezi zeměmi s nízkým rizikem (zelená země), a tudíž je od 13. července t.r. pro občany ČR možné obdržet turistická víza na letišti v katarském Dauhá.

Je třeba mít potvrzení o příslušném očkování (Pfizer, Moderna, Astrazeneca a Johnson & Johnson), dále negativní PCR test (ne starší než 72 hodin při příletu). Je nezbytné si do mobilního telefonu stáhnout aplikaci EHTERAZ a před odletem se zaregistrovat na Ehteraz webových stránkách.

Vzhledem k tomu, že Katar má poměrně komplikovaný systém pro návštěvníky, kteří nepřilétají přímým letem z ČR, přidáváme níže ještě odkaz na link katarského MZd, kde se dá nastavit, které země cestovatel navštívil předtím, než přiletěl do Kataru, typ vakcíny, poté se zobrazí podmínky, za kterých může cestovatel vstoupit do země.

https://www.gco.gov.qa/en/travel/

! Upozorňujeme, že tento link je dosti zatížený, a proto může chvíli trvat, než se načte a otevře!

Pro tranzit na letišti v Dohá platí, že při nástupu do letadla v Praze je třeba splnit požadavky kladené v cílové destinaci a pro vlastní tranzit není třeba nic mimořádného, pouze dodržovat bezpečnostní rozestupy a nosit roušky.