عربي  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Konzulární úsek

Konzulární úsek Velvyslanectví České republiky v Kuvajtu má identické hodiny pro veřejnost, jako jsou úřední hodiny velvyslanectví, tedy:

neděle až čtvrtek - od 9.00 do 12.00 hod.

 

Od listopadu 2015 využívá Velvyslanectví České republiky v Kuvajtu služeb vízového centra VFS Global, které převzalo úlohu přijímání žádostí o krátkodobé vízum k návštěvě České republiky a států Schengenu. Rozhodovací proces o udělení víza probíhá (samozřejmě) nadále na velvyslanectví. Cestovní pas s uděleným vízem si žadatel vyzvedává znovu v centru VFS Global. Celý průběh pohybu cestovního dokladu sleduje žadatel díky čárovému kódu, který je přidělen každé žádosti.
Podmínky a požadavky na udělení víza jsou podrobně zveřejněny na stránkách vízového centra:

 www.vfsglobal.com/Czech/Kuwait

Sídlo VFS:
Arraya Centre, Tower 1, 30th Floor, Al- Shuhada Street, Kuwait City.
(stejný vchod jako do hotelu Courtyard by Marriott)


Další informace na internetové stránce VFS Global
 
www.vfsglobal.com/Czech/Kuwait
 
call centrum: 00965 22971114 


Žádosti o dlouhodobá víza – studentská, podnikatelská, za účelem slučování rodiny nebo na dlouhodobé léčení se podávají nadále v budově Velvyslanectví České republiky v Kuvajtu. Po předchozí telefonické dohodě je žadateli nabídnuta konzultace (kontrola dokumentů, případná ověření) a poté žadatel obdrží termín pro podání žádosti a k případnému pohovoru (v případě, že je dokumentace v pořádku, žádost může být úřadem zpracována i týž den, anebo zpravidla den následující, záleží na aktuální kapacitě zpracovávaných krátkodobých víz a dalších konzulárních úkonů.) Rozhodovací proces o dlouhodobých vízech není předmětem práce velvyslanectví, ale Ministerstva vnitra ČR. Velvyslanectví pouze přeposílá žádost do ČR a zprostředkovává komunikaci mezi žadatelem a Ministerstvem vnitra. Na základě  ministerského rozhodnutí pak vylepuje žadateli štítek do pasu. celý proces trvá zpravidla několik týdnů, podle typu víza. Žadatel by měl podávat žádost v dostatečném předstihu.

Matriční, státoobčanská a ověřovací agenda, vydávání potvrzení a překladů se zpracovává zpravidla v pondělí, v případě naléhavosti záležitosti po vzájemné dohodě i dříve – opět podle kapacity (viz výše). Vždy je vhodné telefonicky upřesnit typ záležitosti.

Velvyslanectví se snaží zodpovídat všechny dotazy tazatelů ještě před schůzkou k podání.Prosíme o komunikaci buď na tel. čísle 22529018 n. 22529015 anebo prostřednictvím e-mailové adresy consulate_kuwait@mzv.cz.

Mnoho nejasností a zejména časových sledů podání se dá zefektivnit díky včasné výměně informací.ONLINE VÍZA ke vstupu do Kuvajtu za turistickým účelem.

ZÚ ČR v Kuvajtu upozorňuje české občany, že Česká republika patří mezi vybrané země, jejíž občané mohou získat tzv. On-line vízum nebo e-vízum ke vstupu do Kuvajtu za turistickým účelem. Veškerá ustanovení související s tímto rozhodnutím jsou plně v kompetenci úřadů Státu Kuvajt a Velvyslanectví ČR nemůže nijak ovlivnit jak jejich obsah, tak jejich funkčnost.
Ministerstvo zahraničních věcí a Ministerstvo vnitra Státu Kuvajt vypracovalo nový systém registrace pro udělení víza systémem „on line“. Systém byl spuštěn v prázdninových měsících 2016 a částečně usnadňuje proceduru vstupu do země. Výhodný je zejména pro žadatele, kteří nehovoří cizím jazykem. (Zadání před cestou může totiž uskutečnit jiná osoba. Pro vyplnění formuláře je ale zapotřebí sken datové stránky pasu a kontakt na bankovní konto.) Na základě vyplněného formuláře dostane žadatel (zadavatel požadavku) zpět do e-mailu číslo, na jehož základě  bude cestujícímu v Kuvajtu na letišti uděleno vízum. Zůstává nadále povinnost zaplatit si vstupní poplatek až na letišti po příletu (doposud 3 KD). Tento systém funguje prozatím paralelně se stávajícím systémem vyplnění žádosti o vízum na letišti po příletu do Kuvajtu.

Link na on-line visa systém:

https://evisa.moi.gov.kw/