عربي  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Kuvajt - aktuální upozornění na nové podmínky vstupu všech osob, platné od 1. srpna 2021

S platností od 1. srpna 2021 vydalo kuvajtské Ministerstvo zdravotnictví nové podmínky platné pro vstup cizinců do země, které ruší veškerá předchozí nařízení.

Cizí státní příslušníci mohou vstoupit do Kuvajtu, pokud disponují:

a/ platným povolením pobytu

b/ platným vízem (uděluje se pouze osobám ve státním zájmu a výhradně na příslušném zastupitelském úřadě Kuvajtu). Praxe udělování víz na letišti při vstupu byla zrušena

c/ vstup povolen pouze očkovaným cestovatelům s tím, že není uznáván žádný důvod pro neočkované (zdravotní důvody, věk apod.). Cestovatelé naočkovaní vakcínami, které nejsou uznávány v Kuvajtu (uznávány jsou pouze: Pfizer BioNTech, AstraZeneca/Oxford, Moderna, Johnson & Johnson) jsou bráni jako neočkovaní.

Při vstupu je vyžadováno následující:

a/ negativní PCR test ne starší než 72 hodin

b/ platný očkovací certifikát  

Certifikát musí být pouze elektronický tj. nahraný do aplikace „MOSAFER“ https://kuwaitmosafer.gov.kw/home.html.

Cestovatelé očkování mimo Kuvajt prostřednictvím webové stránky kuvajtského Ministerstva zdravotnictví dostat příslušný souhlas (QR kód), že jeho očkování odpovídá požadavkům Kuvajtského států (nahraje svůj očkovací certifikát na příslušnou aplikaci kuvajtského Ministerstva zdravotnictví.

https://vaxcert.moh.gov.kw/SPCMS/PH/CVD_19_Vaccine_External_RegistrationAR.aspx

V kladném případě přijde zpět souhlas jen jako QR kód, který si nahraje do aplikace „Mosafer“. Kuvajt nebude akceptovat jakékoliv písemné potvrzení o očkování a platí pouze elektronický souhlas kuvajtského Ministerstva zdravotnictví.

c/ každý cestovatel si před odjezdem nahrát aplikaci „Shlonik“ (k dispozici na play.google.com, nebo apps.apple.com), která je nezbytná pro registraci jeho příletu, a je tedy nutné vyplnit požadované údaje.

d/ cestovatel musí mít předplaceny dva PCR testy v Kuvajtu (opět v aplikaci „Mosafer“). Jeden z testů bude proveden hned po příletu na letišti a druhý před ukončením povinné karantény

e/ cestovatelé kterým bylo uznáno jejich očkování v zahraničí a byl jim zaslán příslušný PCR kód, že jejich očkování je pro Kuvajt platné, nebo přilétají na základě zvláštního povolení v zájmu kuvajtského státu, musí strávit povinnou šestidenní domácí karanténu. Pokud nemají příslušné domácí ubytování, pak karanténu musí strávit v hotelu (ten však musí být v aplikaci Mosafer rovněž zaregistrován a zaplacen). V průběhu karantény mohou jít na PCR test, a pokud ten bude negativní, pak je tímto jejich karanténa ukončena.