عربي  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pozor - nová opatření v souvislosti s Usnesením vlády ČR č. 443 ohledně cestování z a do České republiky

V návaznosti na Usnesení vlády ČR ze dne 23. dubna 2020 č. 443 o ukončení platnosti opatření omezujícího možnost vycestování z území ČR s účinností od 27. dubna 2020 po dobu trvání nouzového stavu, uvádíme níže hlavní změny a relevantní odkazy. Upozorňujeme, že návrat do Kuvajtu je zatím možný pouze pro kuvajtské občany.

Vláda České republiky rozšířila okruh cizinců, kteří mohou za jasně stanovených podmínek vstoupit na území Česka. Usnesení vlády č. 443 navíc dává občanům České republiky možnost vyhnout se při návratu karanténě, pokud předloží maximálně čtyři dny starý negativní PCR test na COVID-19. Usnesení č. 443 rovněž rozšířilo povinnost pro občany Evropské unie, kteří vstupují na území České republiky za účelem výkonu ekonomické činnosti, nebo studia na vysoké škole předem oznámit datum a způsob vstupu na území České republiky prostřednictvím online formuláře, který je k dispozici na webu Ministerstva zahraničních věcí.

1) VYCESTOVÁNÍ Z ČESKÉ REPUBLIKY:

Informace o podmínkách vycestování z ČR, tj. opatření v oblasti cest do a za zahraničí platná od 27. dubna 2020 naleznete na stránkách ministerstva vnitra a na stránkách vlády České republiky.

2) VSTUP NA ÚZEMÍ KUVAJTU A TRANZIT:

V současné době nemohou cizinci cestovat do státu Kuvajt. Návrat do Kuvajtu je umožněn pouze občanům země.

3) DOPRAVA:

Sledujte nadále odkazy na webových stránkách velvyslanectví České republiky v zemi, přes kterou míníte tranzitovat do České republiky, např. velvyslanectví České republiky v Berlíně  (pro tranzit přes Frankfurt či Mnichov).

4) OPATŘENÍ:

Pro bližší informace o aktuálních opatřeních proti šíření COVID-19 v Kuvajtu důrazně doporučujeme sledovat oficiální webové stránky (v angličtině) kuvajtské vlády.

5) ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE:

Informace o aktuálních opatření proti šíření COVID-19 v Kuvajtu naleznete ve zvláštní sekci věnované tématu na oficiálních webových stránkách (v angličtině) kuvajtské vlády.