عربي  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prodloužení platnosti řidičských průkazů a technické prohlídky v EU

ZÚ Kuvajt informuje o přijetí nařízení EU, které prodlužuje platnost řidičských a profesních průkazů či technické prohlídky vozidel v rámci EU o 10 měsíců.

Prodloužení se týká dokladů propadlých v období od 1. září 2020 do 30. června 2021. Platnost českých průkazů, technických prohlídek či licencí je prodloužena o 10 měsíců v celé Evropské unii ode dne jejich původní platnosti. Nařízení nabývá účinnosti od 6. března 2021.

Nařízení Omnibus II navazuje na nařízení Omnibus I, které se v souvislosti s první vlnou pandemie COVID-19 týkalo období od 1. února do 31. srpna 2020. Doklady již jednou prodloužené se i nyní mohou znovu prodloužit, a to buď do 1. července 2021 nebo o 6 měsíců, pokud prodloužená platnost vyprší po datu 1. července 2021. 

Podrobnosti si klienti mohou ověřit u úřadu obce s rozšířenou působností, který jejich řidičský průkaz vydal, nebo u Ministerstva dopravy, odbor agend řidičů. Ministerstvo dopravy k přijetí nařízení publikovalo tiskovou zprávu: https://mdcr.cz/Media/Media-a-tiskove-zpravy/Platnost-ridicskych-prukazu-a-STK-je-prodlouzena